W budynku Letia Business Center przy ulicy Rycerskiej w środę 7 kwietnia został zamontowany nowoczesny defibrylator automatyczny AED LIFEPAK CR-2. Zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. zdecydował się na zakup urządzenia, żeby zapewnić w przestrzeni publicznej dostęp do technologii ratującej życie.

Defibrylator ma kluczowe znaczenie przy nagłym zatrzymaniu krążenia. W takich wypadkach najważniejsze jest natychmiastowe podjęcie akcji ratunkowej. Bez niego szanse przeżycia maleją z każdą minutą.

Najnowszy defibrylator AED LIFEPAK CR-2 posiada unikalne rozwiązania, jak np. wykonywanie analizy rytmu serca podczas uciskania klatki piersiowej oraz możliwość przesyłania poprzez sieć Wi-Fi lub telefonię komórkową informacji o stanie urządzenia, jego lokalizacji oraz o fakcie użycia.

Zespół ratowniczy natychmiast zostanie poinformowany o dokładnej lokalizacji urządzenia i jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia ratownik uzyska wiedzę o stanie pacjenta.

Zarząd LSSE S.A. ma nadzieję, że defibrylator nigdy nie zostanie użyty, ale jeśli już do tego dojdzie, to uratuje czyjeś zdrowie, a nawet życie.

You might also like