#Strefa Twoich możliwości

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Wyjątkowa

Lokalizacja

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. Wartość wytworzonego PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest tutaj wyższa niż średnia krajowa. Na Dolnym Śląsku mieszka prawie 3 miliony osób, z czego ponad 1,8 mln jest w wieku produkcyjnym. Lokowaniu inwestycji na terenie województwa sprzyja dogodne położenie na styku granicy niemieckiej i czeskiej, gęsta sieć stale rozwijających się dróg i linii kolejowych zapewniająca powiązania z regionami ościennymi – zarówno polskimi jak i europejskimi, duże tempo rozwoju regionu, wykwalifikowana kadra pracownicza, a także dostępność atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

19 lat LSSE

blisko 8 mld zł

Istniejemy od 1997 roku. W tym czasie firmy zainwestowały tu ponad 9 mld zł. Zdecydowały się także zatrudnić ponad 15 tys. pracowników, a więc dwukrotnie więcej niż planowały. W strukturze branżowej LSSE od lat przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy, z wiodącym kapitałem niemieckim, który wynosi 74%

Kompleksowe

Wsparcie dla przedsiębiorstw

Oprócz podstawowej pomocy oferowanej firmom skupionym w LSSE – jak zaopatrzenie w wodę czy prąd, Zarząd Strefy organizuje też spotkania, warsztaty, szkolenia, Forum HR oraz przydziela każdej firmie opiekuna – osobę, która zawsze służy pomocą i radą, jest najbliżej przedsiębiorstwa, wspiera i pomaga. Wszystko po to, aby firmy czuły się tu dobrze i rozwijały swój biznes w przyjaznym otoczeniu. Najwięcej miejsc pracy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) zawdzięcza przemysłowi samochodowemu. Na potrzeby branży motoryzacyjnej pracują m.in. Sitech, Sanden, Faurecia oraz oczywiście Volkswagen Motor Polska.

Zarząd LSSE S.a

Zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Krzysztof Sadowski
Prezes Zarządu
Przemysław Bożek
Wiceprezes Zarządu
Piotr Wojtyczka
Wiceprezes Zarządu