#Strefa Twoich możliwości

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Wyjątkowa

Lokalizacja

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. Wartość wytworzonego PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest tutaj wyższa niż średnia krajowa. Na Dolnym Śląsku mieszkają prawie 3 miliony osób, z czego ponad 1,8 mln jest w wieku produkcyjnym. Lokowaniu inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej sprzyja dogodne położenie na styku granic niemieckiej i czeskiej, gęsta sieć stale rozwijających się dróg oraz linii kolejowych zapewniających połączenia z sąsiednimi regionami – zarówno polskimi, jak i europejskimi, wysokie tempo rozwoju regionu, wykwalifikowana kadra oraz dostępność atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. 

25 lat LSSE

blisko 12 mld zł

Istniejemy od 1997 roku. W tym czasie firmy zainwestowały tu blisko 12 mld zł. Zdecydowały się także zatrudnić ponad 20 tys. pracowników, a więc dwukrotnie więcej niż planowały. W strukturze branżowej LSSE od lat przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy, z wiodącym kapitałem niemieckim, który wynosi 74%.

Kompleksowe

Wsparcie dla przedsiębiorstw

Poza podstawową pomocą oferowaną firmom skupionym w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, spółka organizuje: spotkania, warsztaty, szkolenia, konferencje oraz przydziela każdej firmie opiekuna – osobę, która w całym procesie inwestycyjnym wpiera konkretne przedsiębiorstwo. Wszystko po to, aby firmy w LSSE czuły się dobrze i rozwijały swój biznes w przyjaznym otoczeniu. Najwięcej miejsc pracy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zawdzięcza przemysłowi samochodowemu. Na potrzeby branży motoryzacyjnej pracują m.in.: Brose Sitech, Sanden, Faurecia oraz Volkswagen Motor Polska.