Przedstawiciele Klastra Lotniczego z Saksonii i Turyngii, na zaproszenie partnerów Dolnośląskiego Klastra Lotniczego oraz Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, odwiedzili Dolny Śląsk. Reprezentanci niemieckiej branży Aerospace rozpoczęli swoją wizytę w Polsce od śniadania biznesowego w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. Spotkanie zainaugurowali Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który podkreślił silne związki LSSE z przemysłem zachodnim oraz Łukasz Kasprzak, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki UMWD.

Uczestnicy zapoznali się z ofertą wsparcia dla firm proponowaną przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, którą przedstawiła Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE. Działalność Dolnośląskiego Klastra Lotniczego przybliżył Grzegorz Lis, członek zarządu DKL.

O Centrum Kompetencji dla Branży Lotniczej i Kosmicznej w Saksonii i Turyngii opowiedział Dr. André Günther. W harmonogramie znalazły się również prezentacje innych firm oraz organizacji, których przedstawiciele brali udział w spotkaniu. Nie zabrakło czasu na networking.

Goście z Niemiec odwiedzili partnerów DKL z Radiotechniki Marketing oraz Politechniki Wrocławskiej. W planach także wizyta w Collins Aerospace Wrocław oraz Nanores.

Dziękujemy za merytoryczne rozmowy i liczymy na owocną współpracę.

Zobacz także