Sendero Tax & Legal i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowały dla Państwa cykl bezpłatnych wydarzeń poświęconych compliance. W trakcie tych wydarzeń specjaliści z Sendero omówią wybrane zagadnienia dotyczące – na zmianę – prawa i podatków. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem z wybranych obszarów. 

 

Cykliczne spotkania zaplanowane są do czerwca 2023 roku. 

 

Korzyści dla uczestników z udziału w webinarach: 

 • uporządkowanie wiedzy z zakresu compliance; 
 • praktyczne wskazówki od praktyków prowadzących wydarzenia; 
 • znajomość wymagań prawnych i podatkowych, które musi spełnić ich firma; 
 • sprawne zarządzanie dokumentacją wewnątrz przedsiębiorstwa; 
 • tworzenie właściwej komunikacji wewnątrz firmy. 

TEMAT #6 SPOTKANIA: Zakazane antykonkurencyjne klauzule umowne. 

CZAS: 1,5 h (1 h – treść i 0,5 h – Q&A)

TERMIN: 07 marca 2023 r., godzina 10:00 – 11:30

OPIS WEBINARU:

Czy możemy umówić się z dostawcą na wyłączność? W jaki sposób możemy uzgodnić z dystrybutorem ceny produktów? Czy można zawrzeć umowę z konkurentem? Jakie kary grożą za niewłaściwe przygotowanie umowy? Te i inne zagadnienia omówimy podczas webinaru poświęconego zakazanym klauzulom umownym.  

Webinar skierowany jest przede wszystkim do działów zakupów oraz sprzedaży, a także do wszystkich osób, które zajmują się zawieraniem umów z innymi firmami. 

 

AGENDA

 1. Czym są klauzule antykonkurencyjne? 
 2. Dlaczego jest to ważny element Compliance?
 3. Jakie przepisy to regulują? 
 4. Jakich umów nie można zawierać z kontrahentami?
 5. Jakie reguły obowiązują w relacjach z dystrybutorami? 
 6. W jakich sytuacjach zakazane klauzule są jednak dopuszczalne?

REJESTRACJA

PROWADZĄCY:

Paweł Michalski, Partner, radca prawny w Sendero Tax & Legal  

Radca prawny z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Jest partnerem współzarządzającym Sendero oraz liderem praktyki sporów, postępowań sądowych i administracyjnych. Zajmuje się także prawem ochrony konkurencji i konsumentów oraz zagadnieniami związanymi z prawem kontraktowym. W ostatnich latach angażuje się również w projekty wchodzące w zakres Compliance, w szczególności w zakresie regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Jest również odpowiedzialny za działający w kancelarii German Desk świadczący pomoc prawną w języku niemieckim. Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych oraz koordynuje działalność innych prawników Sendero zaangażowanych w postępowania sądowe i administracyjne. Łączna wartość nadzorowanych przez niego spraw przekroczyła 100 mln zł. 

 

Zobacz także