Zapraszamy na webinarium z cyklu Forum Pracodawca-Pracownik, organizowane przez ASB Poland Sp. z o.o., którego patronem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Wydarzenie skierowane do pracodawców ma na celu pogłębienie wiedzy w kluczowych obszarach dotyczących pracowników, takich jak: podatki, księgowość, kadry czy płace. Trzecia sesja pt. „Delegacje jako wydatki pracownicze w kosztach firmy” odbędzie się 21 czerwca (piątek) 2024 r. o godz. 10:00.


REJESTRACJA


Firmy wysyłają pracowników na delegacje w różnych celach, m.in. udział w: konferencjach, szkoleniach, spotkaniach biznesowych, negocjacjach z kontrahentami czy nadzór nad realizacją projektów. Wyjazdy służbowe wiążą się z wieloma wydatkami, które mogą być pokryte przez firmę, a prawidłowe rozliczenie tych kosztów jest kluczowe dla uniknięcia błędów i sankcji ze strony fiskusa.

Firmy wysyłają pracowników na delegacje w różnych celach, m.in. udział w: konferencjach, szkoleniach, spotkaniach biznesowych, negocjacjach z kontrahentami czy nadzór nad realizacją projektów.

Podczas webinarium zostaną przedstawione zasady rozliczania delegacji krajowych i zagranicznych, z uwzględnieniem aktualnych przepisów podatkowych. Prelegenci zaprezentują również definicję podróży służbowej, zasady ustalania miejsca świadczenia pracy, rozpoczęcia podróży i rozliczania diet. W planach także omówienie niezbędnej dokumentacji, rozliczania wydatków, kursów walut stosowanych do rozliczania podróży służbowych oraz kosztów uzyskania przychodu pracodawcy.

Agenda:

  1. Podróż krajowa i zagraniczna

– Definicja podróży służbowej

– Określenie miejsca świadczenia pracy i rozpoczęcia podróży

– Czas pracy w delegacji

  1. Rozliczanie delegacji

– Diety

– Dokumentowanie i rozliczanie wydatków

– Kursy walut stosowane do rozliczania podróży służbowych

– Koszt uzyskania przychodu pracodawcy

Zobacz także