Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z firmą Dentons, Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną zapraszają na bezpłatny webinar pt. „Ceny transferowe i podatki minimalne – transakcje wewnątrzgrupowe pod lupą administracji podatkowej”, który odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00.


REJESTRACJA


Ceny transferowe od kilku lat nie przestają być jednym z kluczowych obszarów zainteresowania organów podatkowych. Administracja jednak na tym nie poprzestaje, wprowadzając kolejne przepisy podatkowe skupione na transakcjach z podmiotami powiązanymi, takie jak podatek od przerzuconych dochodów i polski podatek minimalny obowiązujący od 2024 r. Jednocześnie, Polska jest zobowiązana dyrektywą unijną do wprowadzenia wkrótce przepisów o globalnym podatku minimalnym.


Webinarium poprowadzą:

Dagmara Cisowska, doradca podatkowy, counsel w warszawskim zespole Prawa Podatkowego kancelarii Dentons, kieruje Praktyką Cen Transferowych,

Ewa Dziedzic-Lewandowska, associate w warszawskim biurze kancelarii Dentons, jest członkiem praktyki Cen Transferowych w ramach zespołu Prawa Podatkowego.


Tematyka zagadnień:

  • Ceny transferowe: obszary zainteresowania organów podatkowych w praktyce.
  • Transakcje z podmiotami powiązanymi a inne przepisy podatkowe: na co zwrócić uwagę, jak się przygotować.
  • Podatek minimalny w Polsce, przerzucone dochody: kogo dotyczą przepisy, na czym polegają?
  • Podatek minimalny na świecie (tzw. Filar 2): główne założenia.

Zaproszenie na wydarzenie jest skierowane zarówno do osób zainteresowanych, jak i na co dzień zajmujących się tematyką podatkową, zwłaszcza do właścicieli firm, osób zarządzających przedsiębiorstwami, dyrektorów i pracowników działów finansowych, prawnych i podatkowych.

Zobacz także