Legnica Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z kancelarią WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy zapraszają na bezpłatne webinarium pt. „Jak zarządzać ryzykiem w cenach transferowych? Najistotniejsze instrumenty zabezpieczające”, które odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00. Podczas spotkania omówione zostaną najistotniejsze wyzwania dotyczące zarządzania ryzykiem w cenach transferowych, wskazane zostaną przykłady transakcji będących obiektem szczególnego zainteresowania kontrolujących, a także konkretne instrumenty zabezpieczające wybrane ryzyka.


Znajomość kluczowych kwestii związanych z kategoriami ryzyka w rozliczeniach z podmiotami powiązanymi pozwoli na właściwą identyfikację ryzyka w swoim przedsiębiorstwie oraz wypracowanie odpowiednich metod i podjęcie działań, które mogą je znacząco zminimalizować.

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także menedżerów odpowiedzialnych za działy podatkowe i księgowe. Udział w webinarium jest bezpłatny.


AGENDA

  • – Istota zarządzania ryzykiem w cenach transferowych
  • – Kluczowe obszary ryzyk w cenach transferowych
  • – Istota raportowania w cenach transferowych
  • – Podsumowanie, Q&A

REJESTRACJA

Katarzyna Mazurek, dyrektor zarządzająca WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy

e-mail: katarzyna.mazurek@wpw-doradztwo.pl

tel.: + 48 575 488 115


PROWADZĄCY

Natalia Kaczorowska – menedżerka zarządzającą zespołem cen transferowych w WPW oraz ekspertka z ponad 16-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie TP – specjalizuje się zarówno w sporządzaniu i weryfikacji lokalnej, jak i grupowej dokumentacji cen transferowych, w sporządzaniu opinii i analiz w zakresie cen transakcyjnych, w planowaniu rozliczeń grupowych oraz przeprowadzaniu przeglądów z zakresu cen transferowych (tzw. TP Due Diligence). Natalia realizowała również projekty obejmujące uzyskanie uprzednich porozumień cenowych.
Dominika Rąpała – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W WPW zajmuje się w szczególności problematyką cen transferowych. Dotychczasowe doświadczenie Dominiki obejmuje sporządzanie lokalnych i grupowych dokumentacji cen transferowych, przeprowadzanie analiz porównawczych (benchmarking study), a także wsparcie w wypełnianiu obowiązków sprawozdawczych (TPR). Dominika realizowała także projekty z bieżącego doradztwa podatkowego, w tym związane z raportowaniem schematów podatkowych (MDR) oraz podatkiem u źródła (WHT).

Zobacz także