Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Deloitte zapraszają na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców pn.: Zasady udzielania pomocy regionalnej oraz aktualna praktyka w zakresie rozliczeń strefowych (SSE/PSI).


15 września 2022 r., godz. 10:00 – 13:00

Centrum Konferencyjne LSSE | ul. Rycerska 24, 59-220 Legnica


Korzystanie z ulgi inwestycyjnej wymaga obecnie szerokiego spojrzenia z wielu perspektyw. Wynika to z wielu czynników wpływających na zasady korzystania z tej ulgi, w szczególności wprowadzenia od 2022 r. nowej mapy pomocy regionalnej, czy też rosnącej liczby interpretacji podatkowych oraz wyroków sądów administracyjnych dot. Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), które dają coraz większą wiedzę praktyczną na temat funkcjonowania tego instrumentu.

Podczas szkolenia eksperci firmy Deloitte omówią powyższe kwestie oraz ich wpływ na zasady udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej. Dodatkowo poruszą dla Państwa tematy związane z rozliczeniem CIT przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie SSE/PSI – ze szczególnym uwzględnieniem przepisów związanych z Polskim Ładem (których wprowadzenie spowodowało powstanie wielu wątpliwości odnośnie do ustalenia przedmiotu zwolnienia podatkowego w ramach PSI). Ponadto w trakcie spotkania omówione zostaną zasady kalkulacji wyniku podatkowego przez przedsiębiorcę SSE/PSI, w tym: zasady alokacji kosztów wspólnych, rozliczanie straty i obowiązki dokumentacyjne przedsiębiorcy SSE/PSI.


REJESTRACJA


AGENDA

  1. Jak rozwinąć swój biznes dzięki wsparciu LSSE S.A.?
  2. Zasady udzielania pomocy inwestycyjnej na lata 2022-2027, w tym mapa pomocy regionalnej.
  3. Możliwość kumulacji pomocy na inwestycje otrzymanej w ramach PSI oraz innych instrumentów pomocowych.
  4. Najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych oraz trendy interpretacyjne organów podatkowych dot. PSI i SSE, wraz z próbą oceny wpływu na praktykę zmian proponowanych w ramach „Polskiego Ładu”.
  5. Określenie przedmiotu zwolnienia podatkowego w ramach PSI w świetle zmiany przepisów podatkowych związanych z Polskim Ładem.
  6. Podstawowe zasady kalkulacji wyniku podatkowego przez przedsiębiorców SSE/PSI.
  7. Zasady ustalania podatku minimalnego (tzw. podatku przychodowego) przez przedsiębiorców działających w ramach PSI i SSE.

Do kogo skierowane jest spotkanie?

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do prezesów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, pracowników działów finansowo-księgowych i podatkowych oraz działów: rozwoju, innowacji i inwestycji w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w ramach PSI/SSE, a także do przedsiębiorców zainteresowanych otrzymaniem pomocy regionalnej.


PROWADZĄCY:

Karolina Kruś | Partner Associate w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte

Karolina zajmuje stanowisko partner associate w Dziale Doradztwa podatkowego we wrocławskim biurze Deloitte. Jest absolwentką ekonomii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz licencjonowanym doradcą podatkowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Karolina pracuje w zespole podatku dochodowego od osób prawnych. Dodatkowo zajmuje się transakcjami międzynarodowymi ze szczególnym uwzględnieniem procesów restrukturyzacji grup kapitałowych.


Marta Jackowska | Menedżer w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte

Marta jest menedżerem w Dziale Doradztwa Podatkowego we wrocławskim biurze Deloitte. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, a także w problematyce związanej z ulgami i zachętami podatkowymi. Marta ma doświadczenie w realizacji projektów związanych z efektywnym wykorzystaniem ulgi badawczo-rozwojowej w podatku dochodowym od osób prawnych, rozliczeniami podatkowymi przedsiębiorców operujących w specjalnych strefach ekonomicznych, a także rozliczeniami w podatku dochodowym od osób prawnych.


Justyna Hubiak | Dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE

Justyna jest menadżerem zaangażowanym w aktywne pozyskiwanie inwestorów ze wszystkich kontynentów, którzy zdecydowali się rozwijać swoje firmy w LSSE. Odpowiada za zarządzanie projektami inwestycyjnymi, w tym doradztwo w zakresie wyboru lokalizacji oraz warunków inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Menedżer doświadczony w administracji rządowej i samorządowej. Ekspert w zakresie marketingu i zarządzania oraz budowania właściwych relacji z klientami.

Zobacz także