Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy zapraszają na webinarium pt. „Zmiana decyzji strefowych jako narzędzie wsparcia dla przedsiębiorcy w dynamicznej sytuacji gospodarczej – ryzyka, korzyści i szanse”, które odbędzie się 11 czerwca (wtorek) 2024 r. o godz. 10:00.


REJESTRACJA


Zwłaszcza w postpandemicznej rzeczywistości zdarza się, że sytuacja gospodarcza przedsiębiorców nie jest tak pozytywna, jak zakładały to pierwotnie tworzone plany działalności. Z myślą o wieloletnim rozwoju, przedsiębiorcy rozpoczynają kosztowne inwestycje, które stały u podstaw i są przedmiotem uzyskanych decyzji o wsparciu lub pozwoleń strefowych. Decyzje strefowe są jednak nie tylko źródłem uprawnień, ale również obowiązków, których niewypełnienie powoduje określone w prawie konsekwencje.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in.: jakie ryzyka i konsekwencje wiążą się z brakiem realizacji warunków decyzji o wsparciu/pozwoleń strefowych, czy i w jaki sposób ryzyk oraz skutków naruszeń warunków decyzji strefowych można uniknąć, czym jest zmiana decyzji o wsparciu/pozwoleń strefowych – kiedy i w jaki sposób można jej dokonać, a także jakie płyną z tego korzyści. Przepisy zostaną omówione na przykładach i pojawiających się w praktyce problemach prawnych.


Webinarium poprowadzi Kinga Słomka, radca prawny i partner w dziale umów handlowych oraz dziale nieruchomości w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pomocy publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w doradzaniu podmiotom polskim i zagranicznym, ze szczególnym uwzględnieniem tych działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Wspiera prawne aspekty procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, zwłaszcza w obszarze kontraktowym (przygotowania, negocjowania, zawierania i wykonywania umów), jak również w obszarze uzyskiwania i utrzymania środków pomocy państwa. Posiada doświadczenie w projektach związanych z energetyką, w tym procesach inwestycyjnych dotyczących farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Jest jednym ze stałych autorów publikujących artykuły o tematyce OZE w miesięczniku „Energia i Recykling” oraz kwartalniku „Wszystko działa”. Reprezentuje klientów w sporach sądowych dotyczących umów oraz gospodarki przestrzennej, związanych z odszkodowaniami z tytułu uchwalenia lub zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Zobacz także