Cykl bezpłatnych wydarzeń poświęconych compliance został przygotowany przez Sendero Tax & Legal we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Spotkania zaplanowane są do czerwca 2023 roku.

TEMAT #2 SPOTKANIA: JPK – najczęstsze wątpliwości
CZAS: 1,5 h (1 h – treść i 0,5 h – Q&A)
TERMIN: 22.11.2022, godzina 10:00 – 11:30

OPIS WEBINARU:

Na webinarze zaprezentujemy obowiązki związane z wypełnianiem i składaniem plików JPK_V7. Wskażemy najczęściej popełniane błędy i odpowiemy na pytania zgłaszane przez przedsiębiorców, z uwzględnieniem wyjaśnień publikowanych przez Ministerstwo Finansów.
Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które biorą udział w przygotowywaniu plików JPK_V7. Naszym celem jest przekazanie wiedzy, dzięki której wypełnianie JPK_V7 przestanie być kolejnym uciążliwym obowiązkiem w życiu firmy. Sporządzasz pliki JPK_V7? Tracisz kolejne godziny na analizowaniu kodów GTU? Zastanawiasz się czy powinieneś przedłożyć czynny żal w związku z korektą JPK_V7? Jeśli tak, to nasz webinar jest dla Ciebie!

AGENDA

1. Plik JPK-V7 – nowa jakość w raportowaniu?
2. Błędy w JPK_V7 – co tak naprawdę za nie grozi?
3. Czynny żal – składać czy nie składać?
4. Wypełnianie ewidencji sprzedaży, w tym najczęstsze błędy i pytania
5. Kody GTU i inne oznaczenia, czyli największe bolączki JPK_V7
6. Wypełnianie ewidencji zakupów – o czym warto pamiętać?
7. Podsumowanie

REJESTRACJA

PROWADZĄCY:

Adam Wnuk, doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług – w tym w prowadzeniu rozliczeń zagranicznych Klientów na gruncie tego podatku (VAT compliance) i tematyce Jednolitych Plików Kontrolnych – podatkiem akcyzowym oraz wybranymi kwestiami z zakresu CIT i PIT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również m.in.: przygotowywanie opinii i komentarzy podatkowych oraz sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, odwołań, skarg do sądów administracyjnych i innych pism w imieniu Klientów, udział w sporach z administracją podatkową, w tym w ramach postępowań sądowo-administracyjnych, przeprowadzanie audytów (przeglądów) podatkowych, prowadzenie sprawozdawczości w ramach systemu Intrastat (Intrastat Compliance), kwestie związane z obsługą Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC), w tym podsystemów Intrastat i EMCS

Zobacz także