Tomasz Łysiak, który w tym roku poprowadził wyjątkowe lekcje historii oraz zaprezentował młodzieży z partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego w Legnicy i Głogowie swój film pt.: „Monte Cassino – ostatni rozdział”, zaprosił Przemysława Bożka, prezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do udziału w projekcie mającym na celu przybliżenie postaci kapitana Krzysztofa Flizaka, najmłodszego żołnierza generała Andersa.

W miniony weekend w Wodyniach miały miejsce zdjęcia na planie filmowym, w których uczestniczył prezes LSSE. Film dokumentalny przedstawi historię bohatera dwóch narodów – polskiego i amerykańskiego. To opowieść o polskim sercu, ale też drodze przez piekło do szczęścia i wolności. Krzysztof Flizak jako dziewięcioletnie dziecko zesłane na Syberię pokonał 3600 kilometrów, żeby odnaleźć swojego ojca (w tej roli prezes LSSE – Przemysław Bożek).

Kiedy film pt.: „Najmłodszy żołnierz generała Andersa” zostanie zrealizowany, będzie to kolejna okazja do spotkania szkół partnerskich DKE i przedstawienia młodym ludziom żywej historii naszej Ojczyzny.

Zobacz także