Umowa na budowę kolejnego odcinka trasy S3 podpisana! Drogą z Legnicy do Jawora pojedziemy w 2018r. Prawie 20-kilometrowy odcinek ekspresowej „trójki” wybuduje konsorcjum firm Eurovia i Warbud. Koszt inwestycji to ok. 316 mln zł. Budowa trasy wpisuje się w projekt gospodarczy, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – „S3- Droga Wielkich Możliwości”. Zakłada on stworzenie obszaru aktywności inwestycyjnej wzdłuż drogi S3, będącej częścią międzynarodowej trasy E65.

 

Droga ekspresowa S3 Legnica –Jawor połączy się od strony północnej z budowanym obecnie odcinkiem S3 Nowa Sól-Legnica, a od strony południowej z odcinkiem S3 Jawor-Bolków. Oznacza to, że już teraz, na Dolnym Śląsku realizowana jest budowa prawie 120 km trasy o łącznej wartości prawie 3,2 mld zł.

O tym, że droga S3 to trasa wielkich możliwości gospodarczych jesteśmy przekonani od dawna. Dlatego już teraz, na etapie jej budowy, przygotowujemy atrakcyjną ofertę inwestycyjną dla przedsiębiorców w pasie nowo powstającej trasy. Doskonale wiemy, że dostępność komunikacyjna to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze miejsca pod budowę zakładów. Chcemy aby S3 była osią inkubacji biznesu i dołożymy wszelkich starań aby mieszkańcy regionu otrzymali tu atrakcyjne miejsca pracy, a firmy świetne warunki do prowadzenia biznesu – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, lidera projektu „S3-Droga Wielkich Możliwości”.

 

Jednym z beneficjentów nowo powstającej trasy jest Jawor. To tutaj oraz na terenie sąsiedniej gminy Męcinka powstaje Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej S3 Jawor. Ponad 420 ha świetnie skomunikowanych i przygotowanych terenów inwestycyjnych będzie dostępnych zarówno dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, które w tej części Polski zechcą ulokować swój biznes.

 

Podpisanie umowy na realizację trasy to bez wątpienia historyczna chwila dla Jawora, Bolkowa i wszystkich miejscowości powiatu jaworskiego. Warto było walczyć o drogę rozwoju dla naszego miasta i nikt nam już tej kluczowej inwestycji nie zabierze. Za trzy lata pojedziemy zupełnie nową trasą, która zmieni komunikację tej części Dolnego Śląska i zwiększy potencjał gospodarczy naszego miasta na kilkadziesiąt lat – przekonywał podczas podpisania umowy burmistrz Jawora Emilian Bera.

 

Zgodnie z podpisanymi dziś dokumentami odcinek drogi ekspresowej S3 od Legnicy do Jawora zostanie zaprojektowany i wybudowany w okresie 36 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem z realizacji robót okresów zimowych trwających  od 15 grudnia do  15 marca.

Zobacz także