Kształt projektu nowelizacji Kodeksu Spółek Handlowych po konsultacjach publicznych będzie tematem czwartkowej debaty internetowej. Start o 17:00.

W kolejnej dyskusji na temat przygotowanych zmian w KSH wezmą udział eksperci prawa handlowego: Marek Dietl – prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Mateusz Berger – wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Filip Ostrowski – dyrektor Biura ds. Reformy.

Debata przybliży ostatnie zmiany w projekcie, wprowadzone po konsultacjach publicznych. Paneliści postarają się również odpowiedzieć na wszystkie zadawane przez widzów pytania.

W ciągu 45 dni opiniowania przygotowanych przez nas przepisów zebraliśmy 800 stron komentarzy i propozycji od prawników, prywatnych spółek, spółek Skarbu Państwa, przedstawicieli środowiska naukowego czy urzędników miejskich.

Po zakończeniu przyjmowania uwag, członkowie Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przeanalizowali dokładnie zebrany materiał. Omawiali każdorazowo możliwości wprowadzenia zgłoszonych rozwiązań i ich zasadność.

– Z uwagi na to, że prawo które tworzymy obejmie ponad 440 tysięcy spółek kapitałowych zarejestrowanych w Polsce, naszym nadrzędnym celem jest spełnienie oczekiwań rynku. To właśnie dlatego uważnie przeanalizujemy każdą otrzymaną uwagę i pochylimy się nad zasadnością włączenia jej do projektu – komentuje toczące się prace wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, wiceprzewodniczący Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego.

Komisja działa od lutego tego roku. Do opracowania nowych przepisów zaproszono ponad 60 wybitnych ekspertów prawa handlowego. To dzięki ich wytężonej pracy powstał projekt, który ma być odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców i dynamicznie rozwijający się rynek.

Przypominamy! Debata 29 października – godz. 17:00. Zapraszamy do śledzenia jej na żywo na kanałach społecznościowych MAP – FacebookTwitter oraz LinkedIn.

Zobacz także