Zapraszamy Państwa na cykl webinariów Kancelarii TLA poświęcony tematyce cen transferowych. 

Część I

Dokumentacja TP 2019 – jak prawidłowo wypełnić obowiązki”

 Agenda:

  1. Identyfikacja podmiotów powiązanych (pojęcie „znaczącego wpływu”, krąg podmiotów powiązanych, „fikcje” powiązań)
  2. Nowa, szeroka definicja transakcji kontrolowanej;
  3. Korekta cen transferowych – warunki oraz konsekwencje stosowania;
  4. Nowe terminy w zakresie cen transferowych;
  5. Zmiany w oświadczeniach dotyczących sporządzenia lokalnej dokumentacji oraz rynkowości stosowanych cen transferowych;
  6. Nowe sankcje za nieprawidłowości w cenach transferowych.

 Termin: 17.09.2020 godz. 11:00.

Link umożliwiający zapisanie się: https://app.evenea.pl/event/dokumentacja-tp-2019/

Część II

Analiza cen transferowych – praktyczne problemy”

 Agenda:

  1. COVID-19, a aktualizacja analiz;
  2. Konieczność identyfikacji powiązań osobowych;
  3. Cena TP, a cena dla celów celnych.

 Termin: 15.10.2020 godz. 11:00.

Link umożliwiający zapisanie się: https://app.evenea.pl/event/analiza-cen-transferowych-praktyczne-problemy/

Każdy uczestnik po zapisaniu się otrzyma drogą mailową link umożliwiający uczestnictwo w webinarium.

W trakcie webinarium będzie istniała możliwość zadawania pytań prowadzącym natomiast po webinarium jego uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji. Informacje o szczegółach konsultacji zostaną przedstawione w trakcie webinarium.

 Prowadzący:

 Szymon Jordan – wykonując zawód doradcy podatkowego miał okazję realizować zróżnicowane projekty w obszarach compliance, due diligence oraz litigation. Posiada również wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów funkcjonujących w międzynarodowych grupach kapitałowych realizując szereg projektów z zakresu cen transferowych, w tym sporządzania dokumentacji lokalnych i grupowych, określenia polityki cen transferowych, sporządzania analiz porównawczych, oceny skutków podatkowych restrukturyzacji działalności. Jest entuzjastą wykorzystywania nowych technologii w obszarze doradztwa podatkowego, a szczególne miejsce wśród zainteresowań zawodowych zajmuje doradztwo na rzecz podmiotów rozwijających i wdrażających nowe technologie i innowacje.

Remigiusz Markiel – doradca podatkowy nr wpisu 13149, związany z kancelarią TLA od 2013 r. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze klientów funkcjonujących w międzynarodowych grupach kapitałowych realizując szereg projektów z zakresu cen transferowych, w tym: sporządzania dokumentacji lokalnych i grupowych, określenia polityki cen transferowych, sporządzania analiz porównawczych, oceny skutków podatkowych restrukturyzacji działalności. Prelegent szkoleń z zakresu z tematyki cen transferowych (m.in. dla klientów z międzynarodowych grup kapitałowych).

Łukasz Peterek – konsultant podatkowy. Absolwent kierunku Administracja na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w projektach z zakresu cen transferowych, podatku u źródła oraz akcyzy. Brał udział w realizowaniu wielu zagadnień związanych z podatkami dochodowymi i VAT, w tym: przygotowywanie wniosków o interpretacje indywidualne, rejestracja podmiotów do celów podatkowych, przygotowywanie dokumentacji podatkowych, analizowanie zmian w przepisach prawnych oraz śledzenie praktyki interpretacyjnej organów podatkowych.

You might also like