Sendero Tax & Legal i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowały cykl bezpłatnych wydarzeń poświęconych compliance. W trakcie tych wydarzeń specjaliści z Sendero omówią wybrane zagadnienia dotyczące – na zmianę – prawa i podatków. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem z wybranych obszarów.

Cykliczne spotkania zaplanowane są do czerwca 2023 roku.

Korzyści dla uczestników z udziału w webinarach:

• uporządkowanie wiedzy z zakresu compliance;

• praktyczne wskazówki od praktyków prowadzących wydarzenia;

• znajomość wymagań prawnych i podatkowych, które musi spełnić ich firma;

• sprawne zarządzanie dokumentacją wewnątrz przedsiębiorstwa;

• tworzenie właściwej komunikacji wewnątrz firmy. 


TEMAT #1 SPOTKANIA: Sygnalista to nie donosiciel

CZAS: 1,5 h (1 h – treść i 0,5 h – Q&A)

TERMIN: 18.10.2022, godz. 10:00 – 11:30


REJESTRACJA


OPIS WEBINARU:

Sygnaliści rozpoczynają nasze spotkania z cyklu poświęconego compliance. Z uczestnikami webinaru porozmawiamy o starym obowiązku dla pracodawców, który formalnie jeszcze nie dotyczy prywatnych przedsiębiorstw. Wszystko przez przedłużający się proces uchwalania polskich przepisów. Rząd zapowiada jednak, że wkrótce upora się z przyjęciem odpowiedniej ustawy.

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które odpowiadają za procedury w firmie. Chodzi nam zarówno o osoby posiadające doświadczenie z zakresu whistleblowingu, jak również o te osoby, które jeszcze nie zapoznały się z tym zagadnieniem.


AGENDA:

  1. Compliance w firmie – wprowadzenie
  2. Kim jest sygnalista?
  3. Co może zgłaszać sygnalista?
  4. Kanały zgłaszania
  5. Procedura i jej elementy
  6. Ochrona sygnalisty
  7. Korzyści i zagrożenia dla przedsiębiorców
  8. Podsumowanie

PROWADZĄCY:

Szymon Szurgacz, radca prawny w Sendero Tax & Legal

Doradza Klientom Sendero w sprawach z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego, własności intelektualnej i danych osobowych. W ostatnim czasie jego prace koncentrują się wokół zagadnień związanych z ochroną danych osobowych i ochroną dóbr własności intelektualnej. Są to dziedziny ściśle związane z Compliance w przedsiębiorstwach. Brał udział w większości wdrożeń realizowanych przez Sendero w zakresie systemów ochrony danych osobowych (RODO). Ma również duże doświadczenie w prowadzeniu kompleksowych audytów wewnętrznych.

Zobacz także