Przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na czele z prezesem Przemysławem Bożkiem, wzięli udział w Biznes Forum 2023 w Kałuszu pt. „Lokalni politycy dla rozwoju biznesu”. Podczas konferencji rozmawiano m.in. o rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, wspieraniu innowacyjności czy eksporcie produktów.

Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uczestniczył w panelu dyskusyjnym, w którym opowiedział więcej o trzech powstających na terenach strefowych parkach przemysłowych, klastrach LSSE oraz przybliżył codzienną działalność spółki, w tym na rzecz odbudowy Ukrainy i wzmocnienia relacji gospodarczych obu krajów. Omówiono również kluczowe czynniki, które przyczyniają się do pomyślnego funkcjonowania stref ekonomicznych i w jaki sposób może to stać się przykładem dla rozwoju przemysłowego.

Forum było okazją do wspólnego zastanowienia się m.in. nad tym, co jest potrzebne, aby zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw przemysłowych, a także jak klastry i parki przemysłowe mogą pomóc przyciągnąć innowacje technologiczne oraz wspierać start-upy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez organizację Unite and Flourish Regional Agency przy wsparciu programu EU4Business.

Delegacja LSSE odwiedziła również Kalush Industrial Hub, gdzie zapoznała się z jego funkcjonowaniem i realizowanymi projektami.

Zobacz także