W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Hutnika 2023. Była to okazja do złożenia życzeń wszystkim pracownikom Huty Miedzi Legnica, która w tym roku obchodzi 70-lecie działalności. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i podziękowania za nieoceniony wkład hutników w rozwój polskiej gospodarki.

Powstanie nowoczesnego górnictwa i hutnictwa na terenach Zagłębia Miedziowego jest powodem do dumy nie tylko dla mieszkańców województwa dolnośląskiego, to również wielki sukces narodu polskiego. Jako Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jesteśmy dumni z historii naszego regionu. Kluczowe odkrycia w tej dziedzinie, wiedza oraz doświadczenie przełożone na praktykę, od wielu lat skutkują przełomowymi przedsięwzięciami i inwestycjami – mówi Przemysław Bożek, prezes LSSE, który uczestniczył w organizowanych obchodach.

Dziś w Hucie Miedzi Legnica trwają prace związane z realizacją programu Hybrydowa Huta Legnica. Ideą programu jest wykorzystanie potencjału znajdującego się w złomach Cu poprzez realizację założeń Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Pozwoli to hucie na przetwarzanie materiałów pochodzących z recyklingu z możliwością przetopu własnych lub zewnętrznych koncentratów. Oddział jest liderem w KGHM m.in. w obszarze produkcji miedzi katodowej.

Jeszcze raz życzymy wszystkim hutnikom wytrwałości w codziennej pracy, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech święty Florian czuwa nad Hutą Miedzi Legnica!

Zobacz także