Reprezentacja Kalush Industrial Hub odwiedziła Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Rozmowy z przedstawicielami LSSE dotyczyły możliwej współpracy i planowanych projektów.

Kalush Industrial Hub od sierpnia 2021 roku wpisany jest do rejestru parków przemysłowych na Ukrainie. Zajmuje działkę o powierzchni ponad 18,7 ha na terenie dawnego zakładu „Karpatnaftomasz”. Część budynków produkcyjnych została odnowiona, a teren zagospodarowany. Spółka zainwestowała w ten projekt około 1,4 mln USD. Odświeżone obiekty są obecnie wykorzystywane jako centrum logistyczne. W obszarze priorytetowych zadań ukraińskiej firmy znajdują się m.in.: produkcja maszyn i urządzeń przemysłu elektrotechnicznego, inżynieria mechaniczna, przemysł przetwórstwa stali. Ponadto park przemysłowy pomaga firmom zmuszonym przez wojnę do relokacji.

Po prezentacjach na temat ulg podatkowych, parków przemysłowych oraz szkolnictwa branżowego, a także zapoznaniu się z funkcjonowaniem Kalush Industrial Hub, goście – wraz z prezesem LSSE Przemysławem Bożkiem – udali się na rozmowy do Winkelmann Foundation Screw.

Zobacz także