Za nami kolejna edycja Forum G2 we Wrocławiu. Czołowi przedstawiciele polskiego i europejskiego biznesu, nauki i polityki spotkali się na Stadionie Tarczyński Arena podczas paneli dyskusyjnych oraz rozmów w formule G2 Talks.

Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek brał udział w panelu zatytułowanym „Kliknięcia czy stal? Jak będzie wyglądała gospodarka przyszłości?”. Uczestnicy debatowali m.in. na temat szans i zagrożeń związanych z czwartą rewolucją przemysłową, z którymi mierzą się obecnie polscy przedsiębiorcy.

Przyszłość gospodarki to innowacje. Wirtualizacja i digitalizacja biznesu stawiają przed polskimi firmami nowe wyzwania. Sztuczna Inteligencja jest coraz częściej wdrażana do przedsiębiorstw, w szczególności w obszarze jakości usług. Polskie firmy muszą sprostać dynamicznym zmianom, których głównym napędem są nowe technologie. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna uważnie przygląda się temu, co dzieje się w biznesie i gospodarce. Staramy się jak najlepiej pomagać w tym zakresie również najmniejszym przedsiębiorcom z naszego regionu – mówił Przemysław Bożek, prezes LSSE.

Przypomnijmy, podczas Forum G2 w 2022 roku Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z 4 najważniejszymi firmami z branży kosmicznej i nowych technologii: SatRev, Saule Technologies, Columbus Energy i TUA\TARA powołały do życia konsorcjum Klaster Technologii Kosmicznych „Silesian Space Valley”.

Tym razem znów spotkaliśmy się na G2, dzieląc nasze stoiska promocyjne. Firma Satrev zaprezentowała uczestnikom nanosatelitę, a Saule Technologies ogniwo perowskitowe.

Jednym z panelistów w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia był również Grzegorz Zwoliński, Co-Founder & CEO Satrev, który przybliżył słuchaczom funkcjonowanie sektora kosmicznego na Dolnym Śląsku i strategiczne plany „kosmicznych” działań na najbliższy czas.

 

Zobacz także