Ogromna rola polskich przedsiębiorców w procesie odbudowy Ukrainy oraz znaczenie polsko-ukraińskiej współpracy były głównymi tematami pierwszej edycji Kongresu Obudowy Ukrainy COMMON FUTURE w Poznaniu, w której uczestniczyła reprezentacja Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spotkanie zgromadziło ponad 1000 przedsiębiorców, przedstawicieli polityki i administracji. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Jednym z wystawców podczas kongresu była firma Winkelmann Foundation Screw z Legnicy, która prezentowała zainteresowanym swoją ofertę i przybliżała produkt śruby fundamentowej.

Podczas paneli dyskusyjnych rozmawiano o udziale polskich przedsiębiorców w procesie powojennej odbudowy Ukrainy, wyzwaniach i szansach związanych z tym szczególnym projektem.

Polskie firmy są gotowe brać udział w odbudowie Ukrainy. Co więcej, już są tam obecne. Tworzymy instrumenty, które będą je wspomagać w tym procesie. Mam nadzieję, że te działania będą się toczyć w atmosferze konstruktywnej współpracy z partnerami ukraińskimi – mówiła Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, które objęło patronat nad wydarzeniem.

 

Zobacz także