W środę 22 stycznia w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. („LSSE”) wiceprezes LSSE Przemysław Bożek rozmawiał się z przedstawicielami II Legnickich Targów Edukacyjnych: Dyrektorem Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy Grzegorzem Gargasiem oraz Dyrektorem V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy Piotrem Niemcem.

Głównym tematem rozmowy był udział i pomoc LSSE w organizacji tegorocznej edycji Targów, które odbędą się dnia 24 marca 2020 roku w Legnickim Centrum Kultury. Podczas Targów, których hasłem jest „Tu się uczę, tu zdobywam zawód, tu pracuję”, uczniowie klas ósmych będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną legnickich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Zobaczą nowoczesne wyposażenie pracowni szkolnych, zakupione w ramach projektów realizowanych przez Miasto Legnicę.

W Targach, które po raz drugi odbywają się  pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy – Tadeusza Krzakowskiego, liczny udział zapowiedzieli również pracodawcy,  współpracujący z legnickimi szkołami profilu zawodowego. Przedstawią oni w salach LCK-u ofertę zawodową dla absolwentów szkół oraz odpowiedzą na pytania dotyczące wymaganych kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Organizatorzy przewidzieli również utworzenie punktu informacyjnego dla uczniów, których językiem ojczystym jest j. ukraiński. Rozmowa organizatorów Targów z przedstawicielem LSSE zakończyła się sukcesem, bowiem organizatorzy otrzymają z jej strony zarówno wsparcie finansowe, jak i merytoryczne. Wiceprezes LSSE podczas spotkania zapewnił, że Strefa włączy się w organizację wydarzenia.

Zobacz także