Przed nami Ogólnopolski Tydzień Kariery, który w tym roku odbywać się będzie w dniach 16-20 października pod hasłem: „Talent i praca- to się opłaca”. Dolnośląski Klaster Edukacyjny zaplanował na ten czas różne inicjatywy, a jedną z nich jest konkurs modelarski pn. „Stwórz swój model do kariery”, promujący wiedzę zawodoznawczą wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest wdrażanie dzieci do obserwacji otaczającej rzeczywistości i podejmowania świadomych decyzji życiowych, uwrażliwienie uczestników konkursu na potrzebę planowania przyszłości zawodowej, rozwijanie wśród uczniów zainteresowań w zakresie wiedzy o zawodach, specjalnościach, świecie pracy, trenowanie autoprezentacji, popularyzacja modelarstwa jako forma spędzania wolnego czasu oraz motywowanie uczniów do rozwoju uzdolnień twórczych i technicznych.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie makiety, modelu, dioramy inspirowanej wyobrażeniem zawodu i prezentującą pracę, jaką uczeń chciałby wykonywać w przyszłości.

Zgłoszenia do konkursu należy wypełnić do 13 października 2023 r. w formularzu: https://forms.gle/nAM1KUsDhddfPTAu5

Finał konkursu odbędzie się 20 października 2023 r. w siedzibie LSSE S.A.

Więcej informacji dostępnych w regulaminie konkursu.

Pliki do pobrania:

  1. Regulamin konkursu
  2. Załączniki do regulaminu

Zobacz także