Rozwój motoryzacji w kontekście zeroemisyjnego celu na 2035 rok był głównym motywem tegorocznej edycji Kongresu MOVE, zorganizowanej podczas Poznań Motor Show. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Eksperci i praktycy z sektorów motoryzacyjnego, paliwowego oraz energetycznego zgromadzili się w Poznaniu, aby porozmawiać o planach na przyszłość. Na kongresie nie zabrakło członków administracji publicznej oraz reprezentantów świata nauki. Wśród tematów dyskusji dominowały alternatywne źródła energii i zrównoważony rozwój w przemyśle. Uczestnicy mieli też okazję poznać kierunki rozwojowe europejskiej gospodarki, z uwzględnieniem branży motoryzacyjnej wyznaczanej przez Unię Europejską, w ramach programu Green Deal i pakietu Fit for 55. Zaprezentowano również zagrożenia, które mogą opóźnić rozwój alternatywnych napędów.

W spotkaniu wzięli udział partnerzy Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego, m.in. NYSA Zakład Pojazdów, Coventry University Wrocław czy Zespół Szkół w Chocianowie.

Organizatorem Kongres MOVE w Poznaniu była Grupa MTP, a partnerami merytorycznymi – Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz PIRE – Polska Izba Rozwoju Elektromobilności.

Zobacz także