Blisko 700 uczestników z całej Europy, w tym z wszystkich polskich klastrów motoryzacyjnych, spotkało się w Brukseli podczas „European Cluster Conference 2024”, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty biznesowe. „Klastry narzędziem wsparcia konkurencyjności Europy” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna odsłona wydarzenia, na której nie zabrakło Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego.

Konferencja w Belgii, w której udział brał Jakub Binkowski, menadżer ds. klastrów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, była doskonałą okazją do spotkania członków sieci European Automotive Cluster Network EACN. Zadbał o to dr. Thomas Röhr, za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania składamy również Polskiej Grupie Motoryzacyjnej, Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, Stowarzyszeniu Wschodni Sojusz Motoryzacyjny oraz wszystkim zrzeszonym w Związku Pracodawców Klastry Polskie za owocne rozmowy o planach na dalszą współpracę i zaprezentowanie ofert klastrowych na stoiskach promocyjnych.

Zobacz także