Podatek węglowy (CBAM), zmiany w kadrach i płacach oraz przepisach prawa pracy 2023/2024, a także praktyczne sposoby na obniżenie podstawy opodatkowania lub wysokości należnego podatku – serdecznie zapraszamy na jesienną edycję Akademii Podatkowej dla przemysłu i produkcji.

Pragniemy poinformować, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna objęła Patronatem cykl bezpłatnych, merytorycznych spotkań dedykowanych firmom produkcyjnym oraz z szeroko pojętej branży przemysłowej – Akademia Podatkowa. Szkolenia zostaną przeprowadzone przez ekspertów polskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej ASB Group.

Udział w Akademii Podatkowej jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja. Spotkania prowadzone są w języku polskim.

CBAM – Podatek Węglowy

Od października 2023 roku obowiązuje w Polsce graniczny podatek węglowy. Z chwilą pełnego wdrożenia mechanizmu CBAM, import do UE określonych towarów, wytwarzanych w branżach wysokoemisyjnych, będzie wiązał się z dodatkowymi obowiązkami, formalnościami oraz dodatkowymi kosztami, które będą w głównej mierze uzależnione od emisji CO2, zarówno bezpośrednich jak i, w pewnych określonych sytuacjach, pośrednich, „wbudowanych” w dany produkt. Omówimy wprowadzenie podatku węglowego w Polsce oraz jego implikacje dla przedsiębiorstw. To temat szczególnie istotny dla firm operujących z takimi towarami jak stal, żelazo, aluminium, wodór, amoniak czy energia.

CBAM: Graniczny podatek węglowy – wpływ na polski przemysł

14 listopada 2023 r., godz. 10:00

AGENDA i REJESTRACJA

Serdecznie zapraszamy!

Pełna lista Patronów oraz dodatkowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie wydarzenia: Przemysłowa Akademia Podatkowa.

Zobacz także