Serdecznie gratulujemy firmie PepsiCo, która została laureatem konkursu „Inwestor Bez Granic 2023″!

Wyróżnienie przyznano za inwestycję w Środzie Śląskiej, gdzie powstaje największa i najbardziej zrównoważona środowiskowo fabryka koncernu w Europie. Otwarcie wartego ponad miliard złotych zakładu odbędzie w tym roku na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nagrodę wręczono podczas XV European Economic Congress Katowice, Poland. Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji jest Ukraina w czasie wojny oraz jej powojenna odbudowa. W inauguracyjnym panelu pt. „Nowa europejska gospodarka w nowym świecie” udział wzięli m.in.: Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, pierwsza wicepremier Ukrainy, Minister Gospodarki w Ukrainie Yulia Svyrydenko, komisarz Jego Królewskiej Mości ds. handlu z Europą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Chris Barton oraz komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i administracji Johannes Hahn.

Podczas trzydniowego cyklu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem specjalistów z różnych stron świata, przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nawiązują nowe kontakty biznesowe oraz biorą udział w sesjach plenarnych dotyczących rozwoju gospodarki w Europie.

 

Zobacz także