W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się posiedzenie Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów, biznesu i instytucji otoczenia biznesu. Wydarzenie, które poświęcone było m.in. tematyce energetycznej, otworzyli Prezes Zarządu LSSE – Przemysław Bożek i Wiceprezes Zarządu LSSE – Piotr Bober. Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Prof. Wacław Gudowski, Senior Advisor Energy Technology i Marcin Ciepliński, Doradca Zarządu – Project Manager ORLEN Synthos Green Energy przedstawili perspektywy małych reaktorów jądrowych i ich zastosowanie w ciepłownictwie w Polsce, a także przybliżyli technologię BWRX-300 i jej dostawcę GE Hitachi oraz proces licencjonowania i wdrożenia.

Krzysztof Kubów, Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na kwestie przesyłu gazu i kolejne wyzwania w tym zakresie. Podkreślił znaczenie lokowania inwestycji na terenie oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zaznaczył, że Dolny Śląsk jest jednym z bezpieczniejszych regionów do prowadzenia biznesu.

Radosław Pobol, Prezes Zarządu TAURON Dystrybucja S.A., opowiedział o licznych projektach badawczo-rozwojowych realizowanych przez spółkę, a także o nowych technologiach, w tym inteligentnych sieciach. Podziękował również LSSE za dobrą dotychczasową współpracę.

Podczas spotkania poruszono temat Konkursu o Nagrodę Gospodarczą „Złote RROGi” Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego, mającego wyróżnić i uhonorować przedsiębiorców z naszego regionu, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarki.

Zobacz także