Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową, Business Centre Club oraz kancelarią WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy zaprasza na bezpłatne webinarium:

ZMIANY W ZASADACH PRZYZNAWANIA ZACHĘT INWESTYCYJNYCH OD 2022 R. Dla kogo rok 2021 będzie ostatnią szansą na dofinansowanie inwestycji?
Webinarium odbędzie się 12 października br. w godzinach 10:00-12:00

 

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?

28 września 2021 r. Komisja Europejska zatwierdziła nową mapę pomocy regionalnej dla Polski, która będzie obowiązywała w latach 2022 – 2027. Wejście w życie nowych przepisów znacząco zmieni zasady na jakich przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zachęty inwestycyjne po 1 stycznia 2022 r. Zmiany dotkną takich instrumentów wsparcia inwestycji jak:

  • zwolnienia podatkowe oferowane przez Specjalne Strefy Ekonomiczne,
  • dotacje bezpośrednie przyznawanych w ramach grantów rządowych i funduszy europejskich,
  • zwolnienia z podatku od nieruchomości oferowane przez niektóre gminy.

 

Nowe regulacje negatywnie wpłyną na przedsiębiorców planujących inwestycje w woj. dolnośląskim i wielkopolskim. Te firmy mogą znacząco zyskać ubiegając się o zabezpieczanie zachęt inwestycyjnych na planowane przez siebie projekty jeszcze w tym roku.

 

Jednocześnie na poziomie krajowym trwają prace legislacyjne mające uatrakcyjnić system zwolnień podatkowych oferowanych przez Specjalne Strefy Ekonomiczne. Do końca roku 2021 r. obowiązują też preferencyjne zasady pozyskiwania dotacji w ramach „Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030”.

 

Agenda spotkania:

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna:
– Przedstawienie działalności Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy:

– Główne zmiany w regionalnej pomocy publicznej po 1 stycznia 2022 r.

– Program Wspierania Inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki oraz Ulgi podatkowe dla inwestorów – kluczowe warunki pozyskania pomocy i planowane zmiany.

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się w załączniku.

 

LINK DO REJESTRACJI

 

Udział w webinarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie skierowane jest w szczególności do właścicieli firm, członków zarządów, dyrektorów finansowych i dyrektorów ds. inwestycji.

 

Regulamin wydarzenia: https://wpw-doradztwo.pl/regulamin-nieodplatnych-szkolen-wpw/

Zobacz także