Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z siedzibą w Legnicy wraz z Kancelarią Andersen Tax & Legal, Poland zapraszają na bezpłatne webinarium dotyczące tzw. pakietu Quick Fixes, czyli systemu „szybkich korekt” w systemie VAT, które mają stanowić odpowiedź na oszustwa VAT-owskie.

Wprowadzenie Quick Fixes to pierwszy etap uszczelnienia systemu podatku VAT zaplanowanego na 2022 r. Czego podatnicy mogą się spodziewać? Co ta zmiana dla nich oznacza? Jakie dostawy mogą rodzić ryzyko? Te zagadnienia poruszą eksperci Andersen Tax & Legal, Poland podczas spotkania online.

WEBINARIUM:

Pakiet Quick Fixes w pytaniach i odpowiedziach

 

TERMIN: 28 lipca 2020 r. (wtorek), godz. 10:00

AGENDA SPOTKANIA:

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • WDT – jakie dokumenty uprawniają dla 0% stawki VAT?
  • Jakie dokumenty można stosować pomocniczo w celu dokumentowania WDT?
  • Czy dostawa własnym transportem da możliwość zastosowania stawki 0%?
  • Jak zabezpieczyć się przed ryzykiem?
  • Transakcje łańcuchowe – co się zmienia?
  • Magazyny typu „call of stock” – nowe zasady stosowania uproszczenia we wszystkich państwach członkowskich.

 

Zapraszamy właścicieli firm, prezesów i dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także pracowników działów podatkowych i księgowych.

PROWADZĄCY:

dr Elżbieta Lis  – partner, doradca podatkowy, radca prawny w Andersen Tax & Legal, Poland

Jest cenioną specjalistką w zakresie podatków pośrednich (podatku VAT oraz podatku akcyzowego). Przeprowadza audyty podatkowe nastawione na identyfikację ryzyka podatkowego lub optymalizację rozliczeń. Opracowuje procedury zarządzania ryzykiem podatkowym w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w przygotowywaniu skutecznych podatkowo strategii w zakresie nabywania i sprzedaży składników majątkowych oraz realizacji projektów podatkowych typu due diligence. Reprezentuje klientów w sporach z organami podatkowymi i w postępowaniach przed sądami administracyjnymi, w tym w postępowaniach wymiarowych, postępowaniach o wydanie interpretacji podatkowych, postępowaniach o zwrot nadpłaty. Prowadzi szkolenia podatkowe w zakresie podatku CIT, VAT oraz akcyzy. Uczestniczka i prelegentka licznych szkoleń oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka i współautorka licznych publikacji prasowych i książkowych na temat podatków pośrednich i podatku akcyzowego.

 

Elżbieta Stawarczyk – radca prawny w Andersen Tax & Legal, Poland

Specjalizuje się w zakresie zagadnień związanych z podatkami dochodowymi, podatkiem od towarów i usług oraz postępowaniami podatkowymi i sądowo-administracyjnymi. Kompleksowo doradza w zakresie podatków bezpośrednich oraz podatku VAT na rzecz dużych i średnich przedsiębiorstw. Przeprowadza badania podatkowe nastawione na identyfikację obszarów ryzyk podatkowych oraz przyczyn ich wystąpienia zarówno pod kątem podatków dochodowych, jak i obrotowych. Bierze udział w postępowaniach podatkowych oraz administracyjnych, a także w kontrolach podatkowych i celno-skarbowych. Uczestniczka oraz prelegentka warsztatów, konferencji oraz szkoleń podatkowych m.in. z zakresu podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych. Autorka publikacji prasowych na temat podatków dochodowych oraz podatku VAT.

 

Webinarium organizowane jest przez Kancelarię Andersen Tax & Legal, Poland pod patronatem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. z siedzibą w Legnicy.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Warunkiem udziału w spotkaniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej.

REJESTRACJA:  https://legnica-quickfixes.gr8.com/

Link do spotkania zostanie Państwu udostępniony po dokonaniu rejestracji. Prosimy o sprawdzenie skrzynki e-mailowej, a w przypadku braku potwierdzenia udziału, także folder SPAM. Gdyby jednak potwierdzenie do Państwa nie dotarło, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem spotkania, w celu potwierdzenia statusu zgłoszenia. Kancelaria Andersen Tax & Legal, Poland zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń, aby zapewnić zgodne z tematyką wydarzenia audytorium spotkania.

KWESTIE TECHNICZNE:

  • Do uczestnictwa w webinarium potrzebne jest stałe łącze internetowe. Prędkość łącza internetowego ma bezpośredni wpływ na to, w jakiej jakości będą Państwo słyszeć i widzieć prowadzących podczas spotkania online. Polecamy korzystanie z łącza o prędkości od 1 MB/sek.
  • Do odbioru webinarium najlepiej skorzystać z przeglądarek internetowych: Chrome lub Firefox, które są dedykowane do tego typu platform internetowych.
  • Prosimy o dostosowanie głośności swojego urządzenia lub zapewnienia sobie słuchawek.
  • Przed rozpoczęciem webinarium proszę o skorzystanie z linku, który otrzymali Państwo od organizatora webinarium. Należy go skopiować i wkleić w pasku adresu przeglądarki, a następnie wypełnić wymagane pola: imię i nazwisko oraz hasło.

Koordynator spotkania:

Magdalena Okaj (E: magdalena.okaj@AndersenTaxLegal.pl, T: +48 509 994 623).

Zaproszenie

Zobacz także