Uczestniczyliśmy w Kongresie Firm Rodzinnych we Wrocławiu. Wydarzenie to jest wspólnym dziełem środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego. Hasłem tegorocznej edycji było: „Znaleźć energię”, a wśród wiodących tematów pojawiły się najnowsze trendy rozwojowe, nowatorskie metody oraz stosowanie alternatywnych źródeł energii.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna była partnerem merytorycznym panelu dyskusyjnego pt.: „Małe jest piękne, ale… duży może więcej”, który moderowała Justyna Hubiak – dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE. O kierunkach rozwoju współczesnych przedsiębiorstw opowiedzieli: Jarosław Jopkiewicz z AURO Automation & Robotics oraz Joanna Kaniewska – dyrektor personalny w Volkswagen Motor Polska.

Przypomnijmy, AURO, firma inżynierska specjalizująca się w automatyce i robotyce, otrzymała w 2022 roku decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu m.in. przeniesie działalność do nowoczesnej hali w Legnicy, dostosowanej pod bieżące potrzeby produkcyjne oraz zakupi nowoczesne wyposażenie stanowisk, co zwiększy skalę działalności firmy. Nowa lokalizacja o powierzchni 500 m kw. ma być dostosowana do funkcjonowania jeszcze w tym roku.

Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. już od 1999 roku produkuje w fabryce w Polkowicach wysokoprężne jednostki napędowe o najnowocześniejszej konstrukcji. W zakładzie od samego początku położono ogromny nacisk na konsekwentne wdrożenie przyjaznych dla środowiska procesów produkcyjnych.

Kongres Firm Rodzinnych był doskonałą okazją, żeby bliżej przyjrzeć się technologicznym czy finansowym rozwiązaniom dla małych oraz średnich biznesów, a także kluczowym wyzwaniom dla firm rodzinnych związanych z poszukiwaniem energii do działania i niekonwencjonalnej energii zasilającej.

Przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podczas eventu prezentowali ofertę spółki na stoisku promocyjnym, opowiadając zainteresowanym o inwestycjach i działaniach LSSE. Nie zabrakło również czasu na networking i rozmowy z ekspertami w kuluarach. Gościem Honorowym Kongresu była legenda sportu i biznesu – Sobiesław Zasada.

 

Zobacz także