Czy znajomość śladu węglowego w przedsiębiorstwie pozwala podejmować trafniejsze decyzje w ramach zmniejszania emisyjności procesów, a także redukować koszty?

Eksperci odpowiedzieli na to pytanie podczas szkolenia w Centrum Konferencyjnym LSSE pt.: „Zrównoważony rozwój: ślad węglowy organizacji i produktu”. Specjaliści skoncentrowali się przede wszystkim na aspektach prawnych ESG – Environmental, Social and Governance oraz na pojęciu śladu węglowego, czyli mierze emisji gazów cieplarnianych generowanych przez działalność organizacji.

Uczestnicy spotkania zgłębili swoją wiedzę na temat wpływu organizacji na środowisko, sposobów obliczania śladu węglowego oraz zarządzania nim w taki sposób, aby zrozumieć i wdrażać praktyki związane z redukcją emisji i osiąganiem neutralności węglowej.

Szkolenie odbyło się w ramach obchodzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii Dnia Przedsiębiorcy. Organizatorami wydarzenia byli: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Redshaw Advisor, TGC Corporate Lawyers oraz Starzyk Group.

 

Zobacz także