Aktualnie trwają prace nad zastąpieniem dyrektywy maszynowej 2006/42/WE zupełnie nowym rozporządzeniem ws. tzw. produktów maszynowych. Podczas szkolenia, które miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE i skierowane było do partnerów Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego i Dolnośląskiego Klastra Lotniczego przedstawiono najważniejsze zmiany, które ma przynieść rozporządzenie. Prowadzący zwrócili również uwagę na pułapki zawarte w obecnie obowiązującej dyrektywie maszynowej, które w nowym akcie pozostaną niezmienne.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in. kto może zostać producentem maszyny, czym jest istotna modyfikacja oraz jak zmieni się załącznik IV dyrektywy maszynowej. Rozmawiano również na temat certyfikacji maszyn szczególnie niebezpiecznych. Nie zabrakło też czasu na zagadnienie nowych technologii i perspektywy wprowadzenia sztucznej inteligencji.

Wydarzenie zwieńczył panel dyskusyjny, w trakcie którego szczegółowo omówiono ofertę szkoleniową. Dziękujemy partnerom za wartościowe spotkanie!

Szkolenie pn. „Planowane zmiany w dyrektywie maszynowej (2006/42/WE)” współorganizowane było przez firmy Troax Safety System Poland oraz Safety Logistics.

 

Zobacz także