Wybór ścieżki zawodowej jest dla każdego młodego człowieka trudną decyzją. Poprzez działania Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, chcemy choć trochę pomóc młodzieży w ukierunkowaniu ich przyszłości. W Centrum Konferencyjnym LSSE miało miejsce spotkanie „Strefa Pracodawcy”. Przedstawiciele DKE oraz żołnierze z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przybliżyli działalność LSSE oraz WOT-u.

Misją 16 DBOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, czyli reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków. W trakcie wizyty uczniowie szkół ponadpodstawowych zapoznali się z warunkami wstąpienia do służby, mieli także okazję zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego oraz jak wygląda wyposażenie żołnierza.

Cykl „Strefa Pracodawcy” służy zachęceniu uczniów do napisania matury i przedstawieniu możliwości rozwoju zawodowego w naszym regionie.

Dziękujemy za udział: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Bolka I w Jaworze, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

 

Zobacz także