Druga edycja Turnieju o Puchar Witelona pn. „Zintegrowane umiejętności praktyczne” przyciągnęła do Collegium Witelona Uczelni Państwowej aż 44 drużyny z całego Dolnego Śląska.

Rywalizacja skierowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych i składała się z zawodów, quizów oraz warsztatów z obszarów technicznych i ekonomicznych. Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.

Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest LSSE, stale wspiera projekty popularyzujące kształcenie branżowe i techniczne w naszym regionie, dlatego cieszymy się, że mogliśmy być współorganizatorem również tego turnieju.

W kategorii technicznej puchar zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy, na drugim miejscu uplasowało się Technikum Akademickie w Legnicy, natomiast miejsce trzecie zajęły ex aequo drużyny ze szkół: Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu oraz V Liceum Ogólnokształcące im Jana Heweliusza w Legnicy.

W kategorii ekonomicznej puchar zdobyła drużyna z Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu, miejsce drugie zajęło VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, na miejscu trzecim znalazł się ZSZ Złotoryja.

Zobacz także