Przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na czele z prezesem Przemysławem Bożkiem, spotkali się z delegacją firmy Intel, żeby omówić dotychczasowe działania i przyszłe plany związane z inwestycją Intela na terenach strefowych.

Po spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Miękini, na działce przeznaczonej pod budowę Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Intel zasadzono symboliczny dąb w ramach zapowiedzianej akcji „Rośnij razem z nami!”.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na ekologię i przy realizacji inwestycji dba o rozwiązania korzystne dla środowiska. Wierzę, że drzewa, które wspólnie zasadzimy, będą rosły razem z kluczowymi dla regionu przedsięwzięciami. To pierwsze z ponad 2000 drzew, które będą zasadzone na terenie oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z okazji budowy zakładu Intel – powiedział prezes LSSE, Przemysław Bożek.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Robin Martin – wiceprezes Intel, dyrektor globalnej grupy biznesowej odpowiedzialnej za zakłady montażu i testowania, Devrin Call – dyrektor ds. wyboru lokalizacji i transakcji strategicznych w firmie Intel, Mieszko Dropiński – asystent techniczny, szef sztabu dyrektora generalnego Intel ds. badań i rozwoju w Polsce, Paweł Piec – kierownik Intel ds. władz publicznych, Irina Ledyaeva – kierownik Intel ds. korporacyjnych, Jan Marian Grzegorczyn – burmistrz Miękini, Adam Ruciński – burmistrz Środy Śląskiej, Halina Ołdakowska – dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział we Wrocławiu oraz Piotr Regiec – zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu.

 

Zobacz także