Trudno wyobrazić sobie Francję bez Renault, Włochy bez Fiata, czy też Niemcy bez Volkswagena. Czy w przyszłości podobnie będzie się myślało o Polsce i elektrycznym samochodzie Izera?

Polska wchodzi w erę elektromobilnej rewolucji, a oczekiwana zmiana na rynku motoryzacyjnym  może się dokonać w sposób skokowy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, a także wymaganiom współczesnego rynku motoryzacyjnego, ElectroMobility Poland prowadzi prace nad stworzeniem i rozwojem polskiej marki samochodu elektrycznego Izera. To unikalny  i pionierski projekt w skali kraju, który stwarza okazję do opracowania modelu samochodu dostosowanego do potrzeb Polaków, zarówno pod względem cenowym , jak i wyposażenia czy parametrów, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla obecnie wybieranych w naszym kraju pojazdów. To także szansa na zbudowanie silnej pozycji na tworzącym się europejskim rynku elektromobilności. Plany  ElectroMobility Poland S.A. zakładają stałą współpracę z polskimi firmami i jednostkami naukowo badawczymi, która ma prowadzić do rozwoju i wdrożenia do masowej produkcji własnych rozwiązań technologicznych.

Dziś w Centrum Konferencyjnym LSSE gościliśmy przedstawicieli ElectroMobility Poland S.A., którzy zaprezentowali m.in. model współpracy z poddostawcami. W spotkaniu uczestniczyło prawie 50 osób reprezentujących firmy związane z branżową motoryzacją i automatyką, a także uczelnie  wyższe. Była to więc idealna okazja do rozmów o potencjalnych współpracach  między Polskimi dostawcami oraz producentami branży automotive a przedstawicielami unikalnego oraz pionierskiego projektu w skali kraju, jakim niewątpliwie jest Izera. Rozwój projektu marki polskiego samochodu elektrycznego wspiera rozrost przemysłu motoryzacyjnego, a zarazem wiąże się z szansą na wykreowanie nowej gałęzi gospodarki. Nowa polska specjalizacja oparta na własnych rozwiązaniach, które mogą konkurować na globalnym rynku? Tak to już niedługo może być możliwe! Jest nam niezmiernie miło, że wraz z Dolnośląskim Klastrem Motoryzacyjnym przyczyniamy się do rozwoju tej gałęzi polskiej gospodarki.

Podczas spotkania Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz”, Sieć Badawcza Łukasiewicz dołącza do Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego! Ta współpraca, z pewnością pomoże polskiemu przemysłowi motoryzacyjnemu rozwijać się dynamiczniej

– Instytut Badawczy Łukasiewicza, jest znany z myśli wspaniałych inżynierów oraz wspierania nowych technologii. Jest to ważny partner i ważne porozumienie właśnie dla tych naszych partnerów z Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego – mówi Prezes Zarządu LSSE, Przemysław Bożek

Zobacz także