Celem konkursu „Mój wymarzony zawód to…”  było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę planowania swojej przyszłości zawodowej oraz poszerzanie wiedzy o zawodach, specjalnościach i świecie pracy.

Przedstawiciele LSSE podczas wizyt w szkołach nie tylko wręczali nagrody, ale również opowiadali o najbardziej popularnych zawodach, które były przedstawiane na pracach uczestników. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądają ścieżki zawodowe oraz jakie cechy i umiejętności są pożądane w wybranych zawodach.

Do konkursu zgłoszono prawie 400 prac ze szkół partnerskich, zlokalizowanych w Legnicy, powiatach głogowskim, górowskim, jaworskim, legnickim, lubińskim, polkowickim, średzkim, wołowskim i złotoryjskim.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

 

Kategoria I – III

I miejsce – uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa w Głogowie

II miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie

III miejsce – uczeń Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika Savio w Lubinie

Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, Szkoła Podstawowa nr 14 im. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie, Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio w Lubinie, Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka w Legnicy, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa w Głogowie

 

Kategoria IV – VI

I miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze

II miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie

III miejsce – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie

Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół: Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu, Szkoła Podstawowa w Okmianach, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, Szkoła Podstawowa im. „Inki” Danuty Siedzikówny w Wągrodnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa w Głogowie

 

Kategoria VII – VIII

I miejsce – uczennica Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika Savio w Lubinie

II miejsce – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiadrowie

III miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie

Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu, Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio w Lubinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

 

Dodatkowo przyznano nagrodę specjalną uczniowi Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie – jego wymarzonym zawodem okazało się stanowisko Prezesa LSSE.

 

Laureatom gratulujemy i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji,
bądźcie z nami na bieżąco!

 

Wręczenie nagród połączyliśmy z cyklem warsztatów dotyczących budowania marki osobistej oraz rozwijania kompetencji miękkich. Od początku roku 2023 odwiedziliśmy łącznie 80 uczniów z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym i Szkoły Podstawowej w Okmianach. Zajęcia w ramach „Strefy Przedsiębiorczości” będą kontynuowane w partnerskich szkołach po feriach zimowych.

 

Zobacz także