Dokładnie rok temu na Ukrainie wybuchła pełnoskalowa wojna, co zbiegło się w czasie z zarejestrowaniem działalności przez naszą Fundację.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jako pierwsza strefa ekonomiczna w Polsce powołała do życia swoją fundację. Fundacja LSSE jest naturalną konsekwencją działań strefowych, podejmowanych w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu, mających na celu kompleksowe kształtowanie warunków dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego.
Fundacja LSSE dzięki fundatorom, pozyskanym środkom zewnętrznym oraz własnej aktywności przekazała dotychczas na rzecz Ukrainy pomoc wartą już ok. 2 mln złotych – w tym środki finansowe, transporty z profesjonalnym sprzętem medycznym, specjalistyczne apteczki i leki (w ramach współpracy z Fundacją KGHM przy projekcie „Solidarni z Ukrainą”), produkty żywnościowe i artykuły higieny osobistej. Oprócz pomocy typowo materialnej Fundacja LSSE razem z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, zorganizowała konferencje tematyczne – „Szkoła OdNowa”, „Biznes OdNowa”. Była też partnerem szkolenia „Biznesowe ABC dla uchodźców z Ukrainy”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem – mówi Aleksandra Jurkiewicz, prezes Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Jednak Fundacja LSSE to działania skierowane nie tylko na pomoc Ukrainie. To przede wszystkim wsparcie lokalnych przedsięwzięć. W ciągu roku swojej działalności Fundacja udzieliła wsparcia dla ponad 150 instytucji, stowarzyszeń i organizacji z gmin i powiatów aglomeracji legnicko-głogowskiej. Pomoc przeznaczona została na wiele różnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i społecznych w regionie.

Zobacz także