Dnia 6 grudnia 2021 roku, w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki OSI Poland Foodworks.

Współpraca LSSE S.A oraz firmy OSI umożliwi zrealizowanie inwestycji w miejscowości Chróścina, która wpłynie na rozwój regionu- powiatu górowskiego. Działania firmy przyczyniają się do długotrwałej stabilności rolnictwa, poprzez skupowanie wyrobów mięsnych od lokalnych producentów.

~ Przemysław Bożek, Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

OSI Poland Foodworks sp. z o.o. jest spółką wchodzącą w skład amerykańskiego koncernu OSI Group, założonego w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, będącego pierwszym dostawcą świeżej, zmielonej wołowiny do marki McDonald’s. OSI Group to globalny koncern posiadający ponad 65 zakładów produkcyjnych w 17 krajach, zatrudniający ponad 20 tysięcy pracowników. OSI Poland Foodworks sp. z o.o. zlokalizowana w Chróścinie, w powiecie górowskim, zajmuje się produkcją mięsa wołowego wysokiej jakości. Spółka jest znaczącym dostawcą wołowiny na rynku krajowym oraz międzynarodowym dla sieci spożywczych, sieci restauracyjnych, sektora HoReCa oraz zakładów przetwórczych z branży mięsnej. OSI Poland Foodworks sp. z o.o. planuje realizację projektu mającego na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu.

Realizacja inwestycji pozwoli nam na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu o 50%, a zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli jednocześnie zoptymalizować koszty produkcji, zmniejszyć oddziaływanie na środowisko naturalne oraz znacznie poprawić warunki pracy naszych pracowników”

~ Adrian Piotrowski, Dyrektor Zarządzający OSI Poland Foodworks sp. z o.o.

Uzyskanie Decyzji o wsparciu pomoże OSI Poland Foodworks sp. z o.o. na realizację jej celów nadrzędnych, czyli prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie, ekonomicznie  i środowiskowo. Jako największy pracodawca prywatny w naszym regionie, zatrudniający łącznie prawie 400 osób, jesteśmy częścią lokalnej społeczności i czujemy się za nią odpowiedzialni. Otrzymanie Decyzji o wsparciu pozwala nam na realizację inwestycji w pełnym zakresie. Planujemy zarówno utworzenie nowych miejsc pracy oraz ciągłe szkolenie pracowników, jak również zastosujemy rozwiązania technologiczne minimalizujące oddziaływanie na środowisko naturalne – dodaje Adrian Piotrowski.

 

Zobacz także