Z żalem informujemy, że 12 kwietnia br., po długiej chorobie odeszła Dagmara Turek-Samól, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dagmara Turek-Samól urodziła się 8 listopada 1969 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Była absolwentką Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Pracę zawodową rozpoczęła w 1994 roku w pierwszej we Wrocławiu komercyjnej stacji radiowej Radio Eska. Jako dziennikarz specjalizowała się w tematyce śledczej. Współpracowała także z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

W latach 1996-2007 była rzecznikiem prasowym Straży Miejskiej Wrocławia. Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadziła konwersatoria ze studentami  Wydziału Nauk Społecznych na kierunku politologia. W 2007 roku  została rzecznikiem prasowym Wojewody Dolnośląskiego. W grudniu 2010 objęła funkcję rzecznika prasowego Marszałka Województwa Dolnośląskiego i dyrektora Wydziału Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W 2014r. stanęła na czele Departamentu Komunikacji i Promocji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W najbliższy piątek, 15 kwietnia, o godz. 13:00 w Kościele p.w. św. Jana Apostoła przy ul. Królewskiej 30 (wrocławski Zakrzów) odbędzie się msza żałobna w intencji Dagmary Turek-Samól. O godz. 14:00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym przy ul. Złocieniowej 29 (Wrocław Pawłowice).

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Dagmary Turek-Samól.

Zarząd i Pracownicy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Zobacz także