Energy Industry Mixer, prestiżowe spotkanie gromadzące samorządy, firmy i branżę energetyczną już w czerwcu w Legnicy. Konferencja skierowana jest do podmiotów zainteresowanych realizacją projektów efektywności energetycznej, odzysku materiałów i produkowania energii z odpadów. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku zaplanowano na 14 czerwca (środa) i po raz drugi będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. Organizatorami są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting – firma doradcza, która od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem przemysłu w Polsce, przy wsparciu m.in. Miasta Legnica.

Energy Industry Mixer wpisuje się w postępującą politykę klimatyczną oraz zmianę w strukturze wytwarzania, która ma kluczowe znaczenie we wprowadzaniu innowacyjnych technologii energetycznych oraz zwiększania szans na ich wykorzystanie w perspektywie następnych dekad. Jest to szczególnie istotne w związku z obecnymi wydarzeniami, które mają miejsce na światowym rynku energii i gazu.

Podczas Energy Industry Mixer wystąpią eksperci z doświadczeniem w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych, którzy na konkretnych przykładach funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji przedstawią dobre praktyki. Ubiegłoroczna edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem odbiorców. W Centrum Konferencyjnym LSSE zgromadziło się blisko 200 osób z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. Bardzo się cieszę, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ponownie jest gospodarzem tego wydarzenia. W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większy sukces – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Oprócz panelu dyskusyjnego i prezentacji ciekawych gości, proponujemy atrakcyjną i sprawdzoną formułę spotkań „speed dating”. Rozmowy w tym stylu umożliwiają podjęcie krótkiego i konkretnego dialogu między lokalnymi władzami a firmami z dziedzin energii, zarządzania, recyklingu, biomasy czy efektywności energetycznej. W ramach długotrwałej współpracy pomiędzy Polską a Włochami, gośćmi specjalnymi będą włoskie firmy technologiczne i eksperci ds. przedsiębiorczości w roli „Partnerów Strategicznych” Energy Industry Mixer. „Partnerem Instytucjonalnym” wydarzenia będzie ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego – wylicza Enrico Ciullo, koordynator Energy Industry Mixer.

Dzięki formule B2B Smart Mixer, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je panel dyskusyjny.

Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.

Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

Legnica od lat jest miejscem otwartym na dyskusje o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach na rzecz zarządzania zasobami. Obecnie, jakże aktualny temat rozwoju nowych technologii, oszczędzania energii i wprowadzenia projektów służących rozwojowi, to rzecz wpisana w DNA nowoczesnych włodarzy miast i biznesu. Cieszę się zatem, że i w tym roku, będziemy, jako miasto, współgospodarzami kolejnej edycji Energy Industry Mixer wraz z LSSE – naszym wieloletnim zaufanym partnerem – dodaje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Organizatorami wydarzenia są: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting, przy wsparciu Miasta Legnica.

Współorganizatorami IV edycji są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Energemini Polska, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Głównym sponsorem wydarzenia jest po raz drugi Santander Bank Polska.

Honorowy patronat nad Energy Industry Mixer objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy.

Patroni medialni: TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Plus Legnica, Gazeta Wrocławska, eGospodarka.pl, magazynbiomasa.pl.

Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/3okwpXe

Liczba miejsc ograniczona.

Zobacz także