Już jest! Cykl wideo 🎥 opowiadający o naszej strefie, działalności i największych inwestycjach. Rozpoczynamy z wysokiego C, czyli inwestycji PepsiCo. W Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie) powstanie ultranowoczesny i zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo produkujący przekąski. Projekt przyczynia się do stałego, zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki, tworzenia nowych miejsc pracy, a także rozwoju lokalnych społeczności.

Inwestycja na terenach zakupionych od LSSE S.A. ma powstać na 30 ha działce a jej powierzchnia zabudowy to 54 700 m2, na których ma powstać 8 linii produkcyjnych: 5 do smażonych chipsów ziemniaczanych Lay’s, 2 do smażonych chipsów kukurydzianych Doritos, 1 do pieczonych przekąsek ziemniaczanych Lay’s Oven Baked. Cała inwestycja bazuje na technologiach przyszłości. Będzie to pierwszy na świecie obiekt PepsiCo zaprojektowany w oparciu o pomiar emisji CO2 w całym cyklu życia: projektu, budowy i eksploatacji. Fabryka w myśl projektu ma opierać się o najbardziej zaawansowane i najefektywniejsze technologicznie linie produkcyjne o najniższym zużyciu mediów (wody, energii, gazu) na 1 kg produkcji. Ważnym elementem inwestycji ma być instalacja odzysku wody, ciepła technologicznego, konwersja ciepła na chłodzenie i ogrzewanie budynku.

Fabryka powstanie w latach 2021-2025 i docelowo ma zatrudniać ponad 450 osób. Inwestycja to nie tylko miejsca pracy w nowoczesnym zakładzie o światowych standardach, ale to również ochrona środowiska m.in. własna fotowoltaika na budynku biurowym, najlepsza w swojej klasie zakładowa podczyszczalnia ścieków, punkty zasilania samochodów elektrycznych na parkingu osobowym oraz neutralność klimatyczna zakładu do roku 2035.

Odcinki realizowane są przy współpracy z TV Master.
#LSSE #StrefaTwoichMożliwości

Zobacz także