Soda Pluss, producent sprzętu gastronomicznego, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo od ponad 20 lat funkcjonuje na rynku, a teraz rozwinie swoją działalność w Gminie Miękinia. Nowa inwestycja o wartości ponad 5,3 mln zł zakłada budowę hali produkcyjnej w Krępicach, w której powstawały będą m.in. metalowe meble i ciągi gastronomiczne. Spółka zamierza specjalizować się w produkcji hybrydowych oporowo-mikrofalowych urządzeń do podgrzewania posiłków.

Soda Pluss w 2003 roku rozpoczęła swój biznes jako typowy importer gotowych urządzeń gastronomicznych z obszaru Azji Południowo-Wschodniej i państw Unii Europejskiej. Podczas ponad 20 lat funkcjonowania na rynku, spółka zbudowała ogólnopolską sieć partnerów handlowych oraz zdobyła zaufanie tysięcy klientów detalicznych. Jednak problemy logistyczne w pierwszym okresie pandemii koronawirusa, uniemożliwiające import sprzętu gastronomicznego spoza Unii Europejskiej, skłoniły zarząd do fundamentalnej zmiany działalności biznesowej. Firma zaczęła produkcję własnych urządzeń gastronomicznych, które z powodzeniem zastępują te wcześniej importowane z Chin.

Głównym celem najnowszej inwestycji jest rozbudowa istniejącego przedsiębiorstwa w Krępicach oraz wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy poprzez wdrożenie do produkcji szeregu nowoczesnych grzewczych urządzeń gastronomicznych, wykorzystujących technologię mikrofalową oraz zjawisko podczerwieni. W ramach projektu planowane jest stworzenie kompletnej infrastruktury technicznej, potrzebnej do wdrożenia rezultatów prac B+R, tj. budowa budynku produkcyjnego oraz zakup urządzeń.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to przestrzeń do rozwoju dla firm z różnych branż. Dominującym sektorem jest automotive, ale bardzo się cieszymy, że coraz chętniej dołączają do nas przedsiębiorstwa spożywcze czy gastronomiczne. Soda Pluss to rodzinna spółka, która kładzie nacisk na efektywną dystrybucję poprzez sprawdzonych dostawców sprzętu gastronomicznego, będąc pomocnym, elastycznym, a także wiarygodnym partnerem. W nowej hali będzie produkować nowoczesne urządzenia gastronomiczne do podgrzewania posiłków oraz całą gamę metalowych mebli i ciągów gastronomicznych – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka zwiększy swoją konkurencyjność poprzez realizację modułu wdrożenia B+R, co będzie miało przełożenie m.in. na rozszerzenie oferty sprzedażowej o nowe produkty. Przedsiębiorstwo zamierza specjalizować się w produkcji hybrydowych oporowo-mikrofalowych urządzeń do podgrzewania posiłków. Nowym produktem będzie m.in. hybrydowy grill do kanapek Panini.

Wiele lat w branży gastronomicznej sprawiło, że jesteśmy świetnie przygotowani do kompleksowych rozwiązań dla profesjonalnej gastronomii. Dzięki decyzji o wsparciu otrzymanej od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dostaliśmy szansę na rozwój biznesu na Dolnym Śląsku, co stanowi silny bodziec do dalszego umacniania pozycji firmy na krajowym rynku producentów profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Pozwoli to również na uruchomienie produkcji nowych, bardzo zaawansowanych technologicznie hybrydowych, oporowo-mikrofalowych urządzeń do podgrzewania dań, dedykowanych dla profesjonalnej gastronomii. Nasze produkty są niespotykanymi nigdzie indziej, unikatowymi urządzeniami gastronomicznymi, które zachwycają możliwościami oraz zawsze niską ceną. Soda Pluss jest firmą, w której sprzedaż nie kończy się w momencie transakcji oferujemy okres gwarancyjny oraz wsparcie techniczne – dodaje Jerzy Pyka, prezes Soda Pluss.

Przedsiębiorstwo zamierza zwiększyć nakłady przeznaczone na m.in. implementację nowych produktów. W wyniku realizacji inwestycji technologicznej, firma planuje wzrost zatrudnienia, komercjalizacji wyników własnych oraz wdrożenie rozwiązań proekologicznych, przyczyniających się m.in. do redukcji CO2 i obniżenia zużycia energii.

Soda Pluss dostarcza zakupiony towar za pośrednictwem renomowanych firm kurierskich lub spedycyjnych, dostosowując się do wielkości zamówienia. Firma zapewnia również kompleksowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, wspierany przez dostęp do telefonicznego działu serwisowego. Dzięki temu podejściu Soda Pluss nie tylko dostarcza wysokiej jakości sprzęt gastronomiczny, ale również buduje trwałe relacje z klientami, świadcząc kompleksowe usługi obejmujące cały cykl zakupowy i użytkowania produktów. Aktualnie sprzęt wyprodukowany przez Soda Pluss znajduje się w kilkunastu tysiącach sklepów spożywczych jednej z największych sieci handlowych w Polsce.

Zobacz także