Opis:

Dla członków Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego proponujemy program usług doradczych, które mają za zadanie zwiększenie świadomości członków Klastra w dziedzinie zarządzania energią, a co za tym idzie poprawę efektywności energetycznej oraz uzyskanie oszczędności w tym obszarze. W ramach programu członkowie Klastra będą mogli uczestniczyć w comiesięcznych bezpłatnych wykładach tematycznych.

Spotkania te będą trwać godzinę (poza pierwszym inauguracyjnym, który potrwa 1,5h) i składać się z dwóch części – części informacyjnej oraz części Q&A bezpośrednio po. Podczas części informacyjnej specjalista zaprezentuje dany temat biorąc pod uwagę specyfikę branży wraz z przykładami zastosowania w biznesie. W ramach spotkania podsumujemy również krótko najważniejsze bieżące informacje rynkowe, które mogą mieć wpływ na zarządzanie energią w firmach. W razie potrzeby, w celu pogłębienia tematu i wzięcia pod uwagę dokładnej specyfiki zainteresowanej firmy, członkowie Klastra będą mogli umówić się na bezpłatną 30 minutową konsultację on-line na dany temat w późniejszym terminie.


Kiedy?

Kolejne spotkanie odbędzie się w siedzibie Klastra (ul. Rycerska 24, Legnica) 14 grudnia 2022 podczas którego, zostanie przedstawiony wykład merytoryczny pod tytułem „Inwestycje w rozwiązania energooszczędne i proekologiczne – jak je sfinansować?”.


REJESTRACJA


Wstępny harmonogram:

23/11/2022 – 10:00 – 11:00 – Temat: „Analiza rynku energii – trendy, ryzyka i próba znalezienia światełka w tunelu.”

14/12/2022 – 10:00 – 11:00 – Temat: „Inwestycje w rozwiązania energooszczędne i proekologiczne – jak je sfinansować?”


Agenda: 14/12/2022

Temat: „Inwestycje w rozwiązania energooszczędne i proekologiczne – jak je sfinansować?”

10:00 – 10:05 – Powitanie gości.

10:05 – 10:15 – Krótkie wprowadzenie i przypomnienie idei cyklu wykładów „Środy z Energią” – wyjaśnienie idei i opis programu.

10:15 – 10:45 – Dyskusja na temat dobrych praktyk w zakresie oszczędzania energii na podstawie doświadczeń przedstawicieli firm Wezi-Tec Sp. z o.o. i Brose Sitech Sp.z.o.o. oraz innych uczestników spotkania.

10:45 – 11:15 – Wykład: „Inwestycje w rozwiązania energooszczędne i proekologiczne – jak je sfinansować?” – odniesienie do wcześniejszych przykładów i ogólnych możliwości.

11:15 – 11:30 – Sesja Q&A, podczas której prowadzący wykład odpowiedzą na pytania gości.

Zobacz także