Za nami konferencja pn. „20 lat Polski w Unii Europejskiej. Polska Strefa Inwestycji na wspólnym rynku europejskim”, w której udział wzięli przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., na czele z zarządem. W wydarzeniu współorganizowanym przez LSSE oraz inne specjalne strefy ekonomiczne uczestniczyli również przedsiębiorcy z firm strefowych, reprezentanci samorządów, świata nauki, biznesu oraz polityki.

Spotkanie w Poznań Congress Center zainaugurował m.in. Krzysztof Paszyk, minister rozwoju i technologii, który podsumował dwie dekady Polski w Unii Europejskiej i podkreślił, jak ważna w drodze do gospodarczego rozwoju jest wielowymiarowa współpraca.

Polska gospodarka zrobiła skok dzięki obecności w Unii Europejskiej, budowaniu transferów gospodarczych, technologicznych, innowacyjnych. To niesłychanie pozytywny bilans. Myślę jednak, że wszyscy zastanawiamy się także, co z przestrzenią europejską na kolejne 20 lat. To wyzwanie trzeba dziś, w tym gronie, spróbować zdefiniować. Unia Europejska poza rozwojem gospodarczym, to podnoszenie bezpieczeństwa, próba szukania rozwiązań jak pogodzić przestawianie gospodarek europejskich na uwzględnianie obronności, aby te dwie sfery mogły współistnieć – mówił podczas uroczystego otwarcia Krzysztof Paszyk, minister rozwoju i technologii.

Głównymi punktami programu były panele dyskusyjne. Cieszymy się, że nasze zaproszenie do aktywnego uczestnictwa przyjęli przedstawiciele: Intel, PepsiCo, Winkelmann Foundation Screw oraz ENGIE Polska. Rozmawiano m.in. o: inwestycjach w bezpieczeństwo, swobodnym przepływie kapitału i produktów, rozwoju polskiego eksportu w UE, zielonych technologiach, a także nowych wyzwaniach dla przedsiębiorców.

Konferencja w Poznaniu była okazją do bilansu funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji oraz ostatnich 20 lat w UE z perspektyw gospodarczej, biznesowej, politycznej i społecznej, a także wspólnego zastanowienia się nad wypracowaniem efektywnych rozwiązań na przyszłość.

Podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich uczestnicy mieli szansę zapoznać się na stoisku promocyjnym z ofertą Winkelmann Foundation Screw i dowiedzieć się więcej o innowacyjnych śrubach fundamentowych.

Zobacz także