W ostatnim czasie cena energii, zarówno z dostawą na rok 2022 jak i na kolejne lata, odnotowuje gwałtowny wzrost. Głównymi czynnikami mającymi wpływ na podwyżki są rosnące ceny surowców energetycznych, sankcje i bezprecedensowo wysokie koszty zakupu uprawnień do emisji CO2 w unijnym systemie ETS. To już przekłada się na koszty produkcji przemysłowej, a przedsiębiorstwa energochłonne będą generować straty z bieżącej działalności. Jak temu zapobiec i ograniczyć koszty energii, jak zaplanować i przeprowadzić zieloną transformację, oraz jak praktycznie zapewnić przedsiębiorstwu bezpieczeństwo energetyczne porozmawiamy w niewielkim gronie podczas spotkania grupy roboczej ds. produkcji, na które zapraszamy dyrektorów fabryk i dyrektorów produkcji.

Agenda:
1) Wprowadzenie
2) Co wpływa na koszty zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego?
3) Długoterminowe prognozy dla polskiego rynku energii elektrycznej i gazu ziemnego.
4) Bezpieczeństwo energetyczne: zapewnienie przedsiębiorstwu ciągłości oraz jakości dostaw energii elektrycznej i gazu ziemnego.
5) Jak ograniczyć koszty energii elektrycznej i gazu ziemnego?
6) Zielona transformacja- czy mamy wybór?
7) Jak zaplanować i przeprowadzić zieloną transformację w przedsiębiorstwie?
8 ) Dyskusja
9) „Białe Certyfikaty i inne sposoby finansowego wsparcia działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej.” – mgr inż. Leszek Rzeszowski, NEGA-Energy, Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny

Prelegent: dr hab. Ryszard Stefański, Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorstwa w EWE Polska, należącej niemieckiego koncernu multienergetycznego EWE AG.

Wydarzenie jest organizowane w trybie STACJONARNYM i jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz także