W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mieliśmy przyjemność gościć przyszłych liderów biznesu. Przyszłych, ponieważ przed jury składającym się z profesorów i ekspertów biznesowych swoje biznesplany zaprezentowali uczniowie oraz studenci instytucji partnerskich Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Spośród wszystkich uczestników konkursu „Mój Pierwszy Biznes” jury wyłoniło 3 laureatów oraz przyznało wyróżnienia.

Główną nagrodę w postaci bonu o wartości 2000 zł otrzymał Nikodem Prońko, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy. Praca pt. „Wasteless” dotyczyła aplikacji mobilnej, która pozwala dbać o zrównoważony rozwój poprzez wykorzystanie resztek jedzenia do stworzenia własnych przepisów oraz dzielenia się nimi z innymi użytkownikami. Pomysł ten został również doceniony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, które przyznało mu nagrodę specjalną w postaci możliwości bezpłatnego udziału w wybranym kursie.

Miejsce 2 zajęła Natalia Staniszek z Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, za innowacyjny pomysł związany ze współczesną fotografią. Praca pt. „Sprytny i nowoczesny fotograf” została nagrodzona bonem o wartości 1000 zł, zasponsorowanym przez Coventry University Wrocław.

Postęp technologiczny oraz digitalizacja codziennego życia zmuszają przedsiębiorców do rozwijania swoich działalności w zakresie nowych technologii. Laureat miejsca 3, Maciej Karpiński z Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, w pracy pt. „KarpińskiTech” przedstawił propozycje usług IT dla biznesu. Praca została doceniona przez Agencję Rozwoju Regionalnego „Arleg” bonem w wysokości 500 zł.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Agnieszka Szolc, uczennica Zespółu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, która przedstawiła swój pomysł na bar ze zdrową żywnością.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a laureatom gratulujemy!

Zobacz także