Promocja kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jest dla nas bardzo ważna, dlatego miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Młodzieżowym Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej „Siódemka” Legnica. Wsparliśmy zakup sprzętu dla najmłodszej drużyny, która w nadchodzącym sezonie będzie występować w Dolnośląskiej Lidze Dzieci.

Legnicki klub mieści się w czołówce systemu współzawodnictwa dzieci oraz młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. W 2022 roku uplasował się tam na II miejscu. Młodzicy w ciągu ostatnich dwóch lat byli też dwukrotnie zwycięzcami krajowych rozgrywek.

Współpraca z tym właśnie klubem cieszy również z innego powodu. W 2019 roku prezesem klubu został legnicki przedsiębiorca, Martin Huras. Jego firma, Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych, została jednocześnie jednym z głównych sponsorów klubu. Huras to firma strefowa, która zajmuje się konstrukcją i budową maszyn m.in. dla branż automotive oraz telekomunikacyjnej, a w swoich codziennych działaniach poważnie traktuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając lokalne inicjatywy.

Zobacz także