Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Sendero Tax & Legal zapraszają na bezpłatny webinar z cyklu „Godzina na podatki” pt. „Mechanizm pay & refund w podatku u źródła”, który odbędzie się 29 lutego (czwartek) 2024 r. o godz. 10.00.


REJESTRACJA


Webinar poświęcony będzie identyfikowaniu i wypełnianiu obowiązków podatkowych w podatku u źródła (WHT). Główną przyczyną sprawiającą trudności jest wprowadzenie tzw. mechanizmu pay & refund.

Mechanizm pay & refund został wdrożony w wyniku nowelizacji przepisów z 2019 r. Nakładał on na płatników obowiązek zapłaty WHT według podstawowej stawki podatku – niezależnie od prawa do zastosowania preferencji w opodatkowaniu (np. zwolnienia).

Uczestnicy dowiedzą się m.in., które płatności objęte są mechanizmem pay & refund oraz jak kalkulować próg 2 mln zł. Poruszone zostaną także zagadnienia czy mechanizmu można uniknąć i czy takie rozwiązania są bezpieczne.

Webinarium poprowadzi Adam Wnuk, który specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług – w tym w prowadzeniu rozliczeń zagranicznych klientów na gruncie tego podatku (VAT compliance) oraz tematyce Jednolitych Plików Kontrolnych – podatkiem akcyzowym oraz wybranymi kwestiami z zakresu CIT i PIT.

Zobacz także