Jak nowe zasady dotyczące wsparcia w Polskiej Strefie Inwestycji wpływają na istniejących i potencjalnych inwestorów? W jaki sposób te przepisy były stosowane w 2023 roku w praktyce? Z jakim ryzykiem i szansami się wiążą?

Zapraszamy na darmowy webinar, organizowany we współpracy z kancelarią Dentons, pt.: „Polska Strefa Inwestycji – przegląd przed końcem roku”, który odbędzie się 29 listopada (środa) o godz. 10:00.


Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: LINK


Podczas spotkania online eksperci Dentons z zespołu Prawa Podatkowego – dr Michał Bernat, Managing Counsel oraz Aleksandra Siemieniec-Dulska, Associate, skupią się na dokonaniu przeglądu z punktu widzenia istniejących i potencjalnych inwestorów, w jaki sposób nowe przepisy były stosowane w 2023 roku w praktyce oraz z jakimi rodzajami ryzyka i szansami się wiążą.

Ponadto w trakcie webinarium eksperci opowiedzą o:

– najważniejszych trendach w praktyce fiskalnej oraz orzecznictwie sądowym związanych ze zwolnieniem strefowym;

– niezwykle istotnych zmianach w zakresie stosowania zwolnienia strefowego oraz innych form wsparcia związanych z wejściem w życie od 2024 roku przepisów o podatkach minimalnych, zarówno pobieranych na poziomie krajowym, jak i nakładanych w innych państwach zgodnie z regułami GloBE (Global Anti-Base Erosion Model Rules – Pillar Two);

– wskazówkach, w jaki sposób przedsiębiorcy strefowi mogą przygotować się do tych kluczowych zmian;

– innych formach wsparcia z jakich mogą korzystać inwestorzy, w tym zarówno w formie dotacji udzielanych od niedawna na nowych zasadach, jak i w formie innych zachęt podatkowych.

Wydarzenie jest adresowane do członków zarządu, służb finansowych i podatkowych, zespołów odpowiadających za inwestycje i działalność R&D oraz działów prawnych przedsiębiorstw działających lub planujących działalność na terenie strefy.

Zobacz także